ویزای تحصیلی کانادا

اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال ۲۰۲۱ چه مقدار زمان می برد؟

هر ساله بیش از ۱۳۰/۰۰۰ نفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدام می کنند. این افراد به امید یافتن فرصت تحصیل در  دانشگاههای تراز اول دنیا که بهترین فرصتهای پژوهشی و تحقیقاتی را در پروژه های علمی در اختیار دانشجویان قرار می USPVS برای اخذ ویزای تحصیلی این کشوراقدام می کنند. 

بیشتر بخوانید : ۶ دلیل برای تحصیل در کانادا

شاید بهتر باشد پاسخ به این پرسش که اخذ ویزای تحصیلی کانادا چه مدت طول می کشد را در خلال توضیح کل پروسه ی اخذ ویزای تحصیلی این کشور بدهیم. 

در این مقاله می خوانید: 

۱- اولین قدم : اپلای کردن دانشگاه و دریافت نامه ی پذیرش 

۲- دومین قدم : ثبت نام در دانشگاه

۳- گام سوم : درخواست ویزا

۴-هزینه و مدت زمان اعتبار ویزای دانشجویی کانادا

اولین قدم : اپلای کردن دانشگاه و دریافت نامه ی پذیرش 

طبعاً نامه ی قبولی از یک دانشگاه در کانادا برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا لازم است. پس اگر عزم خود را برای تحصیل در کانادا جزم کرده اید، فرصت را از دست ندهید و همین امروز بررسی دانشگاه ها و رشته های تحصیلی ارائه شده در آنها را آغاز کنید. 

به طور معمول از زمانی که شما درخواست خود را برای تحصیل در یک دانشگاه یا کالج کانادایی ارسال می نمایید، بین ۴ تا ۶ هفته طول می کشد تا در صورت پذیرش، نامه ی پذیرش خود را دریافت نمایید.

دومین قدم : ثبت نام در دانشگاه 

پس از اخذ نامه ی پذیرش، شما می توانید برای ثبت نام در دانشگاه خود در کانادا اقدام نمایید. شاید بپرسید که اگر هنوز ویزای تحصیلی خود را دریافت نکرده اید، این کار چه لزومی دارد؟! در جواب به این سوال باید بگوییم که ثبت نام در دانشگاه یکی‌ از شرایط لازم برای اخذ ویزای دانشجویی در کانادا است و در صورت بورسیه نبودن، برای ثبت نام در دانشگاه های کانادا باید شهریه ی ترم اول خود را پرداخت نمایید. 

شما می تواند به محض ثبت نام در دانشگاهی که شما را پذیرفته است، پروسه ی درخواست مجوز تحصیل خود در کانادا را آغاز نمایید. 

گام سوم : درخواست ویزا  

شما می توانید درخواست ویزای خود را به دو صورت آنلاین یا دستی دهید. از آنجایی که هیچ مرکز درخواست ویزایی در حال حاضر در کشور ایران وجود ندارد، در صورتی که فرد قصد ارسال درخواست ویزای دانشجویی خود به صورت دستی را داشته باشد، باید به یک مرکز درخواست ویزا در یکی از کشورهای همسایه برود. (توجه داشته باشید، که مقامات مهاجرتی کانادا، کشور ترکیه را به منظور انجام این کار توصیه می کنند.)

ذکر این نکته نیز ضروری است که حتی اگر فرد درخواست ویزای تحصیلی خود را به صورت آنلاین ارسال کرده باشد، باز هم برای احراز هویت بیومتریک باید به یکی‌ مراکز درخواست ویزای کانادا برود. همچنین، دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارند به احتمال زیاد در خلال  پروسه ی ویزای خود به مصاحبه فراخوانده می‌شوند تا در مورد نحوه ی تامین مالی خود در کانادا، برنامه ی خود پس از اتمام تحصیل و …. مورد سوال قرار بگیرند. 

شما باید حداقل ۴ تا۶ ماه قبل از شروع برنامه ی تحصیلی خود در کانادا برای مجوز تحصیل در این کشور اقدام نمایید. به طور متوسط ۴۲ روز طول می کشد تا به درخواست شما برای مجوز تحصیل در کانادا، پاسخ داده شود.

هزینه و مدت زمان اعتبار ویزای دانشجویی کانادا 

هزینه ی درخواست ویزای تحصیلی کانادا ۱۵۰ دلار است و ۸۵ دلار جداگانه نیز برای احراز هویت بیومتریک از هر فرد متقاضی تحصیل در کانادا اخذ می شود. 

طول مدت اعتبار ویزای تحصیلی کانادا به اندازه ی طول مدت دوره ی تحصیل شما به علاوه ی ۹۰ روز است . این ۹۰ روز به منزله ی فرصتی برای فرد است تا خود را برای ترک کردن کانادا آماده نماید. در صورتی که فرد قصد اقامت در کانادا پس از فارغ التحصیلی را داشته باشد، باید برای انواع دیگر ویزا بر حسب شرایط خود درخواست دهد. 

لطفاً توجه نمایید که هر چند ویزای تحصیلی شما به اندازه ی طول مدت تحصیل معتبر است، ولی با این حال شما ملزم به تمدید سال به سال مجوز تحصیل خود هستید. در واقع، تنها افرادی که برای ترم تحصیلی جدید ثبت نام کرده باشند قادر به تمدید مجوز تحصیل خود هستند و افرادی که به هر دلیلی قصد اتمام دوره ی تحصیل خود را ندارند ملزم به ترک کانادا هستند. 

The USPVS

اگر تصمیم خود برای ادامه تحصیل در کانادا را گرفته اید، و می خواهید بدون دلهره و استرس تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را طی نمایید، موسسه ی USPVS شما را در تمامی مراحل از گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا گرفته تا تکمیل اطلاعات فرم های مربوط به ویزا یاری می رساند.
برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند