معیارهای احراز شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

معیارهای احراز شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

برنامه ی ویزای استارتاپ کانادا در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک برنامه ی مهاجرتی آزمایشی به لیست راه های اخذ اقامت دائم کانادا اضافه شد. هر چند در سال ۲۰۱۴، فقط تعداد انگشت شماری از افراد توانستند از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنند، با گذشت زمان تعداد بیشتری از افراد موفق به کسب اقامت دائم کانادا از طریق برنامه ی استارتاپ کانادا شدند. به‌ طوری که این تعداد از بیش از صد نفر در سال ۲۰۱۷، به بیش از صد نفر به بیش از ۲۰۰۰ نفر در سال ۲۰۲۰ رسید. 

در این مقاله تمام معیارها، برای احراز شرایط لازم ویزای استارتاپ کانادا را با شما در میان می گذاریم تا شما را در تصمیم گیری خود برای یافتن راهی مطلوب برای مهاجرت به کانادا یاری رسانیم. پس با ما همراه شوید.

بیشتر بخوانید : چرا اخذ ویزای استارتاپ کانادا ممکن است ایده آل ترین راه شما برای مهاجرت به کانادا باشد؟

ایجاد یک کسب و کار واجد شرایط

 هر کسب و کاری نمی تواند شما را به ویزای استارتاپ برساند. افراد متقاضی باید شرایط زیر را برآورده کنند تا کسب و کارشان به عنوان یک کسب واجد شرایط در نظر گرفته شود : 

توجه :تحت هر کسب و کار واحد، حداکثر ۵ نفر می توانند به عنوان مالکین کسب و کار برای ویزای استارتاپ تقاضا دهند. 

۱- هر فرد متقاضی باید  دارای حداقل ۱۰٪ از سهام شرکت مزبور و به تبع آن اختیار و حق رأی باشد. 

۲-حداقل ۵۰٪ از حق رأی در کسب و کار مزبور‌ باید متعلق به متقاضیان و شرکت ذیصلاح تامین کننده ی سرمایه باشد. 

در صورت اخذ ویزای استارتاپ، افرادی که از این طریق وارد کانادا می شوند برای کسب اقامت دائم خود باید شرایط زیر را برآورده کنند

تمام متقاضیان باید به ایفای نقش مدیریتی فعالانه در کسب و کار مزبور‌ ادامه دهند و همین طور در کانادا زندگی کنند. 

کسب و کار مزبور‌ باید در کانادا راه اندازی شود و حداقل بخشی از فعالیت های مهم تجاری خود را در کانادا انجام دهند. 

کسب حمایت از یک شرکت سرمایه سرمایه گذار ذی صلاحیت 

یک شرکت ذیصلاح، نهادی واقع در کانادا است که به استارتاپ شما کمک می کند در این کشور فعالیتهای خود را بسط و گسترش دهید. این شرکت ها تأیید دولت کانادا را برای سرمایه گذاری در در استارتاپ ها را دارا می باشند. 

به طور کلی، سه گروه از این شرکت های سرمایه گذار وجود دارند. برای مشاهده ی لیست کامل این سازمانها، اینجا را کلیک کنید. 

صندوق های سرمایه گذار خطر پذیر 

حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز توسط این سازمانها۲۰۰/۰۰۰ دلار کانادا می باشد. 

سرمایه گذاران فرشته 

حداقل سرمایه‌گذاری مورد مورد نیاز توسط این سازمانها  ۷۰/۰۰۰ دلار کانادا می باشد. 

مراکز رشد (انکوباتور)

هیچ حداقل مبلغ سرمایه گذاری توسط این سازمان ها از طرف سازمان مهاجرت کانادا در نظر گرفته نشده است و صرف پذیرفتن یک استارتاپ توسط  یک انکوباتور کفایت می‌کند. 

بیشتر بخوانید: ویزای استارتاپ کانادا : انتخاب کدام موسسه ی سرمایه گذاری؟

دارا بودن دانش زبانی لازم 

کانادا دارای دو زبان رسمی است : انگلیسی و فرانسوی. طبیعی است که فرد برای اداره موفق‌ کسب و کار خود در کانادا باید حداقل توانایی تکلم به یکی از این دو زبان را داشته باشد. برای اثبات توانایی زبانی، فرد باید در یکی از تست های مربوطه مانند IELTS برای زبان انگلیسی یا TCF برای فرانسوی حداقل نمره ی پنج را کسب کند. 

دارا بودن توانایی مالی  

بدیهی است که از بدو ورودتان به کانادا تا رسیدن کسب و کارتان به درآمد زایی، به منابع مالی نیاز دارید تا بتوانید به آرامش خاطر زندگی در کانادا را آغاز نمایید. دولت کانادا نیز می خواهد در مورد این مطلب اطمینان خاطر داشته باشد و از این رو از شما می خواهد تا ثابت نمایید که استطاعت مالی برای تأمین خود و اعضای خانواده تان که با شما به کانادا می آیند را دارید. 

در هنگام تحویل درخواست خود، شما بسته به تعداد افرادی که با شما وارد کانادا می شوند، باید تمکن مالی ارائه دهید. لیست مبالغ بر حسب تعداد افراد از این قرار است : 

  • ۱ نفر (فقط خود شما) : ۱۲/۹۶۰ دلار کانادا
  • ۲ نفر : ۱۶/۱۳۵ دلار مانادا 
  • ۳نفر : ۱۹/۸۳۶ دلار کانادا 
  • ۴ نفر: ۲۴/۰۸۳ دلار کانادا
  • ۵ نفر: ۲۷/۳۱۵ دلار کانادا
  • ۶ نفر: ۳۰/۸۰۶ دلار کانادا
  • ۷ نفر: ۳۴/۲۹۹ دلار کانادا 

برای هر فرد اضافی : ۳/۴۹۲ دلار کانادا 

هر چند که در این مقاله شما را معیارهای احراز شرایط ویزای استارتاپ کانادا آشنا کردیم، اما ذکر این نکته ضروری است که هیچ جایگزینی برای یک مشاوره ی حرفه‌ای که بسته به شرایط هر فرد متفاوت است، وجود ندارد. تیم مجرب ما  در موسسه ی USPVS آماده است تا شما را در تمامی مراحل اخذ ویزای استارتاپ یاری می رساند.

اگر در صدد مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی استارتاپ هستید، همین امروز با ما تماس بگیرید تا پروسه ی خود را آغاز کنید.

The USPVS

اگر تصمیم خود برای ادامه تحصیل در کانادا را گرفته اید، و می خواهید بدون دلهره و استرس تمامی مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا را طی نمایید، موسسه ی USPVS شما را در تمامی مراحل از گرفتن پذیرش از بهترین دانشگاه های کانادا گرفته تا تکمیل اطلاعات فرم های مربوط به ویزا یاری می رساند.
برچسب‌ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند