group-of-people-working-out-business-plan-in-an-office-min-min-980x653

حوزه های برتر استارت آپ های آینده کانادا

اخیرا درکشورهای پبشرفته از جمله کانادا، کسب و کارهای نوپا یا استارت آپ ها رونق بسیاری گرفته اند همین امر باعث شده کانادا برای داشتن بهترین اکوسیستم استارت آپ در جهان در رتبه ۲۵ قرار گیرد.در ابن مقاله به معرفی ده استارت آپ در حوزه ی برتر میپردازیم :

استارت آپ هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ 

با پیشرفت هوش مصنوعی سیستم های هوشمند ما را هوشمندتر می شوند. اتومبیل های ما خودشان رانندگی می کنند ، خانه ها مصرف برق خود را تنظیم می کنند و روبات ها قادر خواهند بود بیماری های ما را تشخیص دهند. به عبارت دیگر ، هوش مصنوعی به زبان ساده  بیشتر در زندگی به کمک ما می آید و کارهای روزانه ما را خودکار می کند.به نظر میرسد آینده استارت آپ ها در کانادا درموضوعات زیر خواهد بود:

• دستیاران هوش مصنوعی

• تشخیص پزشکی مبتنی بر هوش مصنوعی

• خودروهای خودران

• اندام های مصنوعی

• چت بات ها

• شهرهای هوشمند

• جارو برقی هوشمند

استارت آپ اینترنت اشیا

اینترنت اشیا ، سیستمی از دستگاه های محاسباتی به هم مرتبط ، ماشین های مکانیکی و دیجیتالی ، اشیاء ، حیوانات یا افراد است که دارای شناسه های منحصر به فرد (UID) و قابلیت انتقال داده ها از طریق شبکه بدون تعامل انسان با انسان یا کامپیوتر با انسان می باشد.منظور از شیء که در اینترنت اشیا وجود دارد می تواند فردی باشد که دارای ایمپلنت مانیتور قلب ، یک حیوان مزرعه ای با فرستنده بیو تراشه ، خودرویی که دارای سنسورهای داخلی است تا هنگام پایین بودن باد لاستیک یا هر شیء طبیعی یا مصنوعی دیگر به راننده هشدار دهد. شیئی که می تواند آدرس پروتکل اینترنت (IP) را به آن اختصاص دهد و بتواند داده ها را از طریق شبکه منتقل کند.

پیشرفت در فناوری اینترنت اشیاء ما را به ماورای آنچه تصور می شود سوق می هد.. با استفاده از این فناوری های قدرتمند ، شرکت ها می توانند از مزایای ویژگی های هوشمند ، عملکرد و بهره وری از اکوسیستم های متصل به اینترنت اشیا بهره مند شوند که اخیرا مورد توجه دولت هایی همچون کانادا واقع شده است .

استارت آپ لباس های هوشمند

لباس های هوشمند ، که به عنوان لباس های با تکنولوژی بالا یا منسوجات الکترونیکی نیز شناخته می شوند ، ” پوشاکی هستند که با تکنولوژی پیشرفته برای افزایش کارایی فراتر از استفاده سنتی” تعریف شده اند. برخی از لباس های هوشمند از منسوجات پیشرفته با مدارهای بافته شده یا چاپ شده استفاده می کنند ، در حالی که برخی دیگر از سنسورها ، هپتیک ها و سخت افزارهای اضافی برای ارائه عملکرد هوشمند استفاده می کنند. بسیاری از لباس های هوشمند می توانند با استفاده از بلوتوث یا Wi-Fi به یک برنامه یا برنامه در دستگاه دوم متصل شوند. قابلیت دیجیتالی شدن حرکت انسان در طیف گسترده ای از سناریوهای کاربردی – مربیگری ورزشی ، مدیریت فیزیوتراپی ، سرگرمی و برنامه های صنعتی ، و محبوب ترین آنها قابل توجه است. پوشاکی که وضعیت جسمی کاربر را تحت نظر دارد. پیراهن های هوشمند و کت و شلوار بدن اطلاعات بیومتریک مانند ضربان قلب ، دما ، کشش عضلات ، ضربان قلب و حرکت بدنی را ارائه می دهند و داده ها از طریق بلوتوث به برنامه در زمان واقعی منتقل می شوند.

استارت آپ بیگ دیتا و آنالیز پیشرفته اطلاعات

تجزیه و تحلیل داده های بزرگ شاید مهمترین ابزار برای سازمانهای اینترنتی ، تجارت الکترونیک ، خرده فروشی ، بانکداری و بیمه باشد که به آنها کمک می کند تا به مخاطبان اصلی راه حلهای مناسب دهد. سازمانهایی که از ابزارهای تجزیه و تحلیل استفاده می کنند ، پیشرفتهای مهمی در تبدیل ، فروش و نگهداری خود مشاهده کرده اند . نظارت بر داده های بزرگ اقدامات بهتری می طلبد که  استارتاپ های تجزیه و تحلیل داده های بزرگ را وادار می کند تا با انرژی بیشتری سریعتر در این حوزه ها ورود کنند و نسل بعدی نرم افزارهای پایگاه داده و ابزارهای مدیریت داده را ایجاد نمایند.

استارت آپ رایانش ابری و ذخیره آنلاین اطلاعات

  امروزه اکثر سازمانها ابر را فقط یک پلتفرم فناوری می دانند. این چشم انداز تا سال ۲۰۲۵ به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد. ابر نه تنها یک رویکرد تکنولوژیکی برای ارائه برنامه ها خواهد بود ، بلکه به عنوان محرک اصلی نوآوری تجاری نیز عمل خواهد کرد.

فعالیت شرکت های دیجیتالی به منظور جذب و رضایت بیشتر مشتریان و رقابت بیشتر با بقیه شرکت ها به طور فزاینده ای وابسته به رایانش ابری هستند و ابر در مرکز جدیدترین و جدیدترین نوآوری های تکنولوژیکی قرار خواهد گرفت به عنوان مثال : هوش مصنوعی ، خدمات “اینترنت اشیا” و محاسبات کوانتومی.

استارت آپ واقعیت مجازی 

واقعیت افزوده و مجازی از اطلاعات به صورت متن، تصویر، صوت و … در ترکیب با اشیای دنیای واقعی استفاده می‌کند. شما بدون عینک یا سنسور ممکن است یک میز، یک نوشته و یا حتی یک نمای طبیعی را ببینید و در کنار خود حس کنید، در حالی که واقعیت ندارد و تنها به کمک تکنولوژی ظاهر شده است. چیزی شبیه به داستان‌های تخیلی دوران کودکی!

واقعیت مجازی و افزوده، برنامه های کاربردی پیشرو پتانسیل فناوری های نوظهور را برای تأثیرگذاری بر مراقبت های بهداشتی ، تدارکات و تجارت الکترونیکی خرده فروشی نشان می دهد.

استارت آپ دوقلوهای دیجیتالی

در آینده دوقلوهای دیجیتالی به عنوان یکی از ابزارهای کلیدی فناوری اطلاعات در بسیاری از صنایع کانادا ، به ویژه در صنعت تولید ، ظهور خواهند کرد ، البته ناگفته نماند که توسعه وآزمایش محصول را نیز در زمینه های مختلف نیز متحول خواهند کرد. بنابراین ، در آینده تقریباً هر محصول تولید شده می تواند دوقلو دیجیتالی خاص خود را داشته باشد به شرطی که به نحوی داده هایی تولید کند که بتوان آنها را ضبط و تحلیل کرد. این مفهوم به عنوان “سه گانه دیجیتال” شناخته می شود و مرحله بعدی تکامل دوقلو دیجیتال را نشان می دهد. به عنوان مثال ، به جای اینکه بوئینگ فقط یک دوقلو دیجیتالی از یک هواپیمای جدید برای اهداف توسعه داشته باشد ، این شرکت برای هر هواپیمایی که می سازد یک مدل دیجیتالی منحصر به فرد خواهد داشت. این مدلهای جداگانه را می توان در زمان واقعی از اطلاعات سنسورهای متصل تغذیه کرد و می توان از تجزیه و تحلیل هوش مصنوعی برای پیش بینی زمان واقعی چرخه عمر محصول ، نگهداری پیش بینی و غیره استفاده کرد. اطلاعات بلادرنگ می تواند حاوی کد ژنتیکی منحصر به فرد کاربر باشد و با استفاده از این اطلاعات به صورت تئوری ، هر فرد روی کره زمین می تواند از درمان بسیار شخصی و در عین حال مقرون به صرفه برخوردار شود.

استارت آپ همکاری انسان و ربات در آینده (cobot)

در آینده ای نزدیک در کانادا و کشورهای پبشرفته از ربات های همیار در ۴ فعالیت دیگر می توان یاری جست :

  1. برداشتن و جابه جایی کالا که توسط انسان ها انجام میگرفت و فقط با دستورالعمل دادن برای مکان و چگونگی حمل و از کجا برداشتن کالا این امر برای ربات صورت خواهد گرفت.
  2.   بسته بندی و پالت بندی که بخشی از مراحل آماده سازی برای حمل و نقل با کشتی است.
  3. کنترل کیفیت که یکی از مهمترین روش های مدیریت کیفیت و مدیریت عیب صفر است.
  4. فعالیت های نهایی مانند صیقل کاری و سنگ زنی و لکه گیری که کاری طاقت فرسا برای انسان هاست.

استارت آپ رابط ‌های صوتی و چت بات‌ ها

برندها در کانادا تقریباً برای انجام هر کار ممکن در زمینه خدمات مشتریان فروش بالاتر و بازاریابی بهینه تر از چت بات استفاده می کنند و متخصصان مالی صنایع مختلف به پتانسیل چت بات ها ایمان دارند   Chatbot  برنامه های رایانه ای هستند که از هوش مصنوعی برای برقراری ارتباط و ایجاد تعاملات مکالمه ای با کاربران نهایی یا مشتریان بهره می برند. به عبارت ساده تر ، ربات یک برنامه کامپیوتری است که وظایف خاصی را به صورت خودکار انجام می دهد و در مورد چت بات ، وظیفه ای که به صورت خودکار انجام می شود ، مکالمه یک به یک با شخص است.

استارت آپ تشخیص چهره و بینایی رایانه‌ای

بینایی رایانه ای به سرعت در حال رایج شدن در حوزه هوش مصنوعی است که به طور فزاینده ای در صنایع فناوری و استارتاپ های کانادا نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فناوری بینایی رایانه ای نه تنها به کامپیوترها اجازه می دهد تا تصاویر را تجسم کنند بلکه پیام یا هدف آن تصویر را نیز استخراج می کنند ، مانند تعیین فاصله و حرکت اجسام ورودی.

شرکت ها و استارتاپ های بینایی رایانه ای را با موفقیت در پزشکی ، صنایع دفاعی ، تولید و در انواع مختلف عملیات های نظارتی معرفی کردند. موارد استفاده رایج از بینایی رایانه ای شامل بیوتکنولوژی است ، جایی که از آن برای تشخیص سرطان پوست ، ویرایش ژن و موارد دیگر استفاده می شود. علاوه بر این ، بینایی رایانه ای رکوردهای ارزشمندی را در صنعت پزشکی ، به عنوان مثال در پیاده سازی علم تشخیص و نمونه برداری شکسته است.

نتیجه:

هدف تیم USPVS از انتشار این مقاله آشنایی شما با حوزه های برتر استارت آپ های آینده کانادا است . چنانچه برای اقدام در این برنامه شرایط کافی را ندارید ، ولی در جهت کسب آن شرایط هستید  ، شما میتوانید برای برنامه ویزای استارت آپ کانادا که یکی از پرطرفدارترین برنامه های مهاجرتی حال حاضردر کانادا است اقدام نمایید. بدین منظور برای ارزیابی و دریافت خدمات مهاجرت به کانادا می بایست فرم ارزیابی استارت آپ را تکمیل کرده و با دریافت مشاوره ۱۵ دقیقه ای بهترین و موفق ترین مهاجرت به کانادا را تجربه نمایید. 

برای اطلاع از سایر خدمات مهاجرتی کانادای موسسه ی مهاجرتی USPVS  اینجا کلیک کنید.

مراجع اصلی:

۱-Veerum.(august 3,2021).Digital Twin Technology

https://www.calgaryeconomicdevelopment.com/newsroom/veerum-digital-twin-technology/

۲-Rick Whiting.(November 18,2020).The 12 Coolest Machine-Learning Startups Of 2020

https://www.crn.com/news/cloud/the-12-coolest-machine-learning-startups-of-2020

۳-.Alyssa Schroer(july 15, 2021).۴۳ Artificial Intelligence Companies to Watch in 2021

https://builtin.com/artificial-intelligence/ai-companies-roundup

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.