در این مقاله قصد داریم درباره کشور کانادا و ناگفته های آن با شما صحبت کنیم .

کانادا کشوری است واقع در بخش شمالی قاره آمریکای شمالی و متشکل از از ده استان وسه قلمرو از اقیانوس اطلس تا اقیانوس ارام که از شمال به اقیانوس قطب شمال گسترش یافته است . مرز جنوبی و غربی آن با ایالات متحده طولانی ترین مرز زمینی دو ملیتی جهان است . زبان مردمان کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی است . و دین اکثریت مردم در کشور کانادا مسیحی است .

پایتخت کشور کانادا اتاوا است و سه کلانشهر بزرگ آن تورنتو ، مونترال و ونکوور است .

با احتساب آب های آن ، کشور کانادا پس از روسیه دومین کشور بزرگ جهان است است و وسعت آن ۹.۹۸ میلیون مایل مربع می باشد . همچنین کانادا دارای طولانی ترین ساحل جهان نیز هست.

دلیل محبوبیت کشور کانادا:

از جمله دلایل محبوبیت کشور کانادا می توان به چند مورد زیر اشاره کرد :

 • کشور کانادا کشوری است بسیار صلح طلب و با بسیاری از کشورها در صلح است . کشور کانادا دارای جامعه ای آزاد و دموکراتیک است .
 • همچنین کشور کانادا یکی از امن ترین مقاصد جهان به حساب می آید . میزان جرم و جنایت در کشور کانادا بسیار کم است و مردم در کشور کانادا بسیار به پلیس اعتماد دارند و امکان تماس و پاسخگویی سریع با پلیس وجود دارد .
 • طبق بررسی های انجام شده در سال ۲۰۱۹ میزان رضایت مردم از زندگی در کشور کانادا بسیار بالاست . از جمله دلایل رضایت مردم از زندگی در کشور کانادا:درآمد مناسب مردم ،مناسب بودن قیمت بسیاری از اجناس مانند پوشاک، ایمنی بالا، سیستم بهداشت ،درمان و سلامت و همچنین روابط خوب خانوادگی و اجتماعی است .
 • همچنین بر اساس آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۹ درباره شادترین کشورهای جهان ،از بین ۱۵۶ کشور ، کشور کانادا در رتبه نهم قرار گرفت .

کشور کانادا بزرگ سفید شمالی :

نام مستعار کشور کانادا بزرگ سفید شمالی است .گرچه معلوم نیست چه کسی اصطلاح بزرگ سفید شمالی را روی کانادا گذاشته است ، اما این نام برای ده ها سال است که برای کشور کانادا مورد استفاده قرار گرفته است .

آب و هوای کشور کانادا

آب و هوای کشور کانادا در تابستان و زمستان در کشور کانادا از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است . زمستان ها می تواند در بسیاری از مناطق کشور خصوصا در مناطقی که آب و هوای قاره ای دارند سخت باشد . مناطق غیرساحلی تقریبا شش ماه از سال پوشیده از برف هستند ، درحالی که آب و هوای کشور کانادا در بخش هایی از شمال برف می تواند در تمام طول سال ادامه داشته باشد . از طرفی دیگر ساحل بریتیش کلمبیا در کشور کانادا دارای آب و هوای معتدل و زمستان های معتدل است و در سواحل شرقی وغربی درجه حرارت متوسط کمتر از ۲۰ درجه سانتیگراد است .

اقتصاد کشور کانادا

کشور کانادا از سال ۲۰۱۸ دهمین اقتصاد بزرگ جهان است و یکی از ده کشور تجاری برتر جهان   می باشد .

از اوایل قرن بیستم رشد در بخش های تولید ، معدن و خدمات کشور کانادا را ازیک اقتصاد عمدتا روستایی به یک اقتصاد صنعتی تبدیل کرده است . کشور کانادا یکی از معدود کشورهای توسعه یافته است که صادرکننده خالص انرژی است .اقیانوس اطلس کانادا دارای ذخایر عظیم دریایی از گاز طبیعی است و آلبرتا همچنین میزبان منابع عظیم نفت و گاز است .

کشور کانادا صادر کننده اصلی روی ، اورانیوم ، نیکل  ، طلا ، آلومینیوم ، فولاد ، سنگ آهن ، سرب ، مس و … می باشد .

علاوه بر این کشور کانادا یکی از بزرگترین ترین تامین کنندگان محصولات کشاورزی در جهان است .

فرهنگ کشور کانادا

رویکرد کشور کانادا  مبتنی بر حاکمیت چند فرهنگی است . از آنجایی که کشور کانادا دارای شرایط خوب اقتصادی و سطح بالای زندگی است بسیاری در سال های اخیر به کشور کانادا مهاجرت کرده اند که شامل بسیاری از ایرانی ها نیز می شود .

از این روی فرهنگ کشور کانادا از طیف گسترده ای از ملیت ها تشکیل شده است . کشور کانادا تاکید بسیاری بر برابری دارد و سعی در ارتقای جامعه ای عدالت محور دارد .

شهر کبک در کشور کانادا دارای فرهنگ غنی متشکل از فرهنگ فرانسوی کانادایی است  که از فرهنگ انگلیسی کانادایی متمایز است .

به دلیل طیف گسترده فرهنگی که در کشور کانادا وجود دارد به آن موزاییک فرهنگی (متشکل از فرهنگ های غنی و گوناگون ) میگویند .

نماد ملی کشور کانادا

نماد های ملی کشور کانادا تحت تاثیر منابع طبیعی ، تاریخی و بومی قرار دارد . استفاده از برگ افرا به عنوان نماد کشور کانادا به اوایل قرن ۱۸ میلادی بر می گردد که می توانید تصویر آن را در پرچم کشور کانادا نیز مشاهده کنید .

نماد های برجسته دیگر کشور کانادا عبارتند از :

شعار ملی از دریا تا دریا (A Mari Usque Ad Mare)

 • ورزش های هاکی روی یخ و لاکروس
 • غاز کانادایی
 • تالاب معمولی
 • اسب کانادایی
 • شربت افرا
 • تارت کره
 • غذای کوبی کبک

سوغاتی های کشور کانادا

 • شربت افرا
 • سالمون دودی
 • هنرهای بومی
 • پتو پشم
 • تجهیزات و لوازم ورزشی کانادایی

مهاجرت پروسه ای حساس است که برای اقدام آن بهتر است از راهنمایی و مشاوره با تیمی خبره دریغ نکنید . شرکتUSPVS  به همراه تیمی حرفه ای در آمریکا و ایران و همچنین نمایندگی ۳۰۰ دانشگاه از امریکا می تواند شما را در امر مهاجرت به امریکا و کانادا یاری و همراه و همیار شما باشد .