Fotolia_61508527_Subscription_Monthly_M

مهاجرت به ساسکاچوان کانادا برای نیروی متخصص بدون پیشنهاد شغلی (SINP) در سال ۲۰۲۲

یکی از برنامه های مهاجرت به کانادا ، برنامه مهاجرتی ساسکاچوان (SINP) برای نیروی متخصص  بدون پیشنهاد شغلی میباشد  که سالیانه مورد توجه  بسیاری از متقاضیان  واجد شرایط بین المللی از میان برنامه های استانی کانادا قرار میگیرد. در حالی که محبوب ترین مسیر مهاجرت به کانادا سیستم معروف اکسپرس اینتری است، مسیری به همان اندازه امیدوارکننده به نام برنامه مهاجرت استانی نیز وجود دارد .

اکسپرس اینتری بر اساس یک سیستم رتبه بندی جامع (CRS) است که در آن امتیازات بر اساس عوامل سرمایه انسانی جمع آوری می شود. در حالی که در بیشتر موارد داوطلبان اکسپرس اینتری نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند، اما با داشتن یک پیشنهاد شغلی امتیازی بسیار بالاتر و در نتیجه شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه و درخواست اقامت دائم کانادا خواهند داشت.

از سوی دیگر، برنامه مهاجرتی استانی کانادا برای اطمینان از بهره مندی یکنواخت تمامی استان های کانادا از حضور مهاجرین معرفی شد. این برنامه به استان‌ها و مناطق این فرصت را می‌دهد که سالانه تعداد معینی از مهاجران اقتصادی را به عنوان نامزدهای دریافت اقامت دائم معرفی کنند.البته الزاماتی که هر استان تعیین می کند با استان های دیگر متفاوت است.

زیر گروه های برنامه استانی ساسکاچوان (SINP)

برنامه استانی ساسکاچوان مسیرهایی را برای مهاجرت به کانادا فراهم آورده است که از طریق آن به افراد غیر کانادایی  که مایل به اقامت در این استان هستند گواهی نامزدی و فرصت درخواست اقامت دائم کانادا را به افراد واجد شرایط می دهد.از میان زیر گروه های مختلف تحت برنامه استانی ساسکاچوان، دو مسیر بسیار فعال وجود دارد که شما برای اقدام نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید که عبارتند از :

  1. روش مرتبط با اکسپرس اینتری ساسکاچوان که  برای درخواست آن ، نیاز به داشتن یک پروفایل فعال در سیستم اکسپرس اینتری فدرال می باشد. از طریق این برنامه پیشرفته استانی متقاضیان اکسپرس اینتری گواهی نامزدی اقامت ساسکاچوان را دریافت و با کسب ۶۰۰ امتیاز اضافه، شانس بالاتری برای درخواست اقامت دائم کانادا خواهند داشت.
  2. از طریق مشاغل مورد تقاضای کانادا در استان ساسکاچوان است که نیازی به داشتن پروفایل اکسپرس اینتری ندارد. این مسیر برای آوردن کارگران ماهر برای تامین نیازهای بازار کار استان ساسکاچوان طراحی شده است که برای واجد شرایط بودن، متقاضی باید حداقل یک سال سابقه کار در یکی از سمت های شغلی موجود در لیست مشاغل مورد تقاضا ساسکاچوان داشته باشد.

طبق اخبار مهاجرت استان ساسکاچوان به طور مرتب  و سالیانه از این دو زیر گروه دعوت نامه صادر می کند. امسال تا کنون، ۲۷۳۳ اکسپرس اینتری ساسکاچوان و ۳۴۳۳ نامزد مشاغل مورد تقاضا دعوت شده اند.

اکسپرس اینتری استان ساسکاچوان

این زیر گروه برای متقاضیانی است که پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان ندارند اما در یک شغل مورد تقاضا تجربه دارند. به طور خاص، نامزدها باید این شرایط را داشته باشند:

  • کسب حداقل ۶۰  از ۱۱۰ امتیاز در شبکه ارزیابی امتیازات
  • داشتن شماره پروفایل اکسپرس اینتری و کد ورود به بانک مشاغل کانادا
  • کارنامه آیلتس یا فرانسه CLB7 
  • دارای حداقل سطح تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود  در سطحوح شغلی O,A,B و داشتن کد شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان 
  • دارای تحصیلات تکمیلی  که معادل حداقل یک سال تحصیل در کاناداست
  • تمکن مالی برای تامین هزینه های اسکان در ساسکاچوان 

مشاغل مورد تقاضا استان ساسکاچوان

این زیرمجموعه برای متقاضیانی است که پیشنهاد شغلی در ساسکاچوان ندارند اما در یک شغل مورد تقاضا واجد شرایط هستند. به طور خاص،شما برای تثاضای این برنامه  باید دارای شرایط زبر باشید:

۱- در شبکه ارزیابی امتیاز SINP حداقل ۶۰ امتیاز از ۱۱۰ را کسب کنید.

۲- خارج از کانادا زندگی کنید یا مدرکی دال بر وضعیت قانونی در کانادا داشته باشید.

۳-  مدعی پناهندگی نباشید.

۴-  بر اساس معیار زبان کانادایی (CLB) دارای حداقل نمره زبان ۴ باشید.

۵-دارای  تحصیلات تکمیلی 

۶- داشتن تجربه کاری مرتبط با شغل و تحصیلات

۷- باید حداقل سطح تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در سطح شغلی O,A,B و کد شغلی مورد تقاضای ساسکاچوان داشته باشید.

۸- بودجه کافی برای تامین هزینه های اسکان در ساسکاچوان را داشته باشید.

نتیجه:

هدف تیم USPVS از انتشار این مقاله آشنایی شما با برنامه استانی ساسکاچوان است. چنانچه برای اقدام در این برنامه شرایط کافی را ندارید دلسرد نشوید ، شما هنوز هم امکان مهاجرت به کانادا را خواهید داشت! شما میتوانید برای برنامه دیگری از قبیل ویزا استارت آپ کانادا که یکی از پرطرفدارترین برنامه های مهاجرتی حال حاضر کانادا است اقدام نمایید. بدین منظور برای ارزیابی و دریافت خدمات مهاجرت به کانادا می بایست فرم ارزیابی استارت آپ را تکمیل کرده و با دریافت مشاوره ۱۵ دقیقه ای بهترین و موفق ترین مهاجرت به کانادا را تجربه نمایید.  

برای اطلاع از سایر خدمات مهاجرتی کانادای موسسه ی مهاجرتی USPVS  اینجا کلیک کنید.

مراجع اصلی:

۱-Alexandra Miekus.(October 23,2021).PGP 2021: Immigrate to Canada without a job offer: Saskatchewan PNP

https://www.cicnews.com/2021/10/immigrate-to-canada-without-a-job-offer-saskatchewan-pnp-1019380.html#gs.e3k82b

۲-  Michael Niren. (February 17, 2014, Updated November 8, 2021).Moving to Canada Without a Job Offer

https://www.visaplace.com/blog-immigration-law/immigrate-canada-job-offer/

۳-Immilaw Team. (November 3, 2021). Immigrate to Canada Without a Job Offer (Saskatchewan PNP)

https://www.immilawimmigration.com/immigrate-to-canada-without-job-offer/

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.