موسسه USPVS  در این مقاله قصد دارد تا شما را با شرایط و نحوه اخذ ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada) که یکی از مطمئن ترین و سریع ترین روش ها برای اخذ اقامت دائم کانادا است آشنا کند .
کانادا کشوری است که طی سال های اخیر شرایط اقتصادی خوب و رو به رشدی را سپری کرده است  و تبدیل به یکی از بهترین مقاصد برای علاقه مندان به مهاجرت به خصوص برای ایرانیان است .مهاجر پذیر بودن و شراط ایده آل این کشور باعث شده است که کشور کانادا محبوبیت خاصی را در میان سایر کشورها پیدا کند. افراد زیادی به دنبال آشنایی با روش های مختلف و نحوه اخذ ویزای اقامت دائم کانادا می باشند .امروزه مهاجرت به کانادا از طریق اخذ پذیرش تحصیلی کانادا ، ویزای توریستی کانادا ،ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada) ، ویزای سرمایه گذاری کانادا و … قابل اجرا میباشد .

معرفی نام ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada)

این روزها کمتر کسی است که برای مهاجرت به کانادا نام ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canadaرا نشنیده باشد .ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada) با هدف حمایت و پشتیبانی از کارآفرینانی است که قصد دارند اقامت دائم کشور کانادا را اخذ کنند ، که در این مسیر اداره مهاجرت کانادا از افرادی که پتانسیل راه اندازی بیزینسی نوین دارند و یا دارای طرح و ایده های خلاقانه هستند و می توانند از این طریق ایجاد شغل کنند بسیار استقبال می کند .

موارد زیر از جمله مزایای اخذ ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada)می باشد:

 • ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada) این امکان را به افراد می دهد که در کمترین بازه زمانی اقامت دائم کشور کانادا بگیرند .
 • اخذ ویزای کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada) نه تنها برای فرد اصلی که برای تمامی اعضای خانواده صادر می شود .
 • امکان گسترش فعالیت و بیزینس خود از طریق همکاری با موسسات و شرکت های خصوصی در کانادا و تامین بوجه مورد نیاز از طریق ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada).
 • نکته حائز اهمیت در اخذ ویزای استارت آپ کانادا (START UP VISA Canada) این است که در صورت عدم موفقیت بیزینس و یا فعالیت مورد نظر ، اقامت داده شده به شما و اعضای خانوادتان سلب نخواهد شد .
 • اجازه اخذ مجوز کار برای همسر از طریق ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada)
 • اجازه اخذ مجوز تحصیل و یا کار برای فرزندان از طریق ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada)

مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada)

همانطور که گفته شد اداره مهاجرت کانادا توجه ویژه ای به ایده و طرح های نو و حمایت از آن نشان می دهد . بر اساس آخرین اطلاعیه صادر شده در سال ۲۰۲۰ برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canadaحداقل میزان ۲۰۰.۰۰۰ دلار کانادا سرمایه نیاز است .

مرحله اول در اخذ ویزای استارت آپ کانادا  (START UP VISA Canadaدقیقاً ارائه چنین طرحی است . در ابتدا باید طرح و ایده بیزینسی خود را مطرح کنید . تیم USPVS  شما را در این مهم یاری میکنند .

در مرحله دوم اخذ ویزای استارتاپ کانادا   (START UP VISA Canada) باید براساس ایده شما بیزینس پلن تهیه و تنظیم شود . تیم USPVS  شما را در این امر نیز یاری میکنند .

در مرحه سوم اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada) طرح شما باید توسط یکی از شرکت های شتابدهنده به نام صندوق های سرمایه گذاری ( Incubator ) ، کار آفرینی فرشتگان سرمایه گذاری(Angel investor group) و شرکت های سرمایه گذار ریسک پذیر یا Venture Capital Fund (vc) تایید شود و یکی از این شرکت ها اعلام کنند که قصد حمایت از طرح شما را دارند . که شرکت مذکور برای اعلام آمادگی خود برای حمایت از طرح شما برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا نامه ای را تحت عنوان  نامه حمایت یا Letters Of Support   ( LOP) به شما می دهند .

شرایط هر یک از این شرکت های شتابنده متفاوت است . به این معنی که حداقل سرمایه ای که هر یک از این شرکت ها برای پشتیبانی از طرح شما برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا   (START UP VISA Canada) باید تامین کند به شرح زیر است .

اگر سرمایه مورد نیاز برای اجرای طرحتان به منظور اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada) توسط  صندوق های سرمایه گذاری ( ( Incubatorتامین شود ، صرفاً کافی است که طرح شما مورد قبول برنامه آنها واقع شود و نیازی به تامین هزینه اولیه نیست. این سازمان کمک به سزایی در جهت رشد و پیشرفت بیزینس های نوپا می کند .

اگربرای اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada) سرمایه مورد نیاز برای اجرای طرح شما توسط کار آفرینی فرشتگان سرمایه گذاری( (Angel investor group  تامین شود، مبلغ  ۷۵.۰۰۰ دلار تامین می شود . این مجموعه بیشتر مختص سرمایه گذاری های کوچک می باشد .

اگر سرمایه مورد نیاز برای اجرای طرح شما توسط شرکت های سرمایه گذار ریسک پذیر یا Venture Capital Fund  (vc)تامین شود ، مبلغ ۲۰۰.۰۰۰ دلار تامین می شود. این مجموعه بیشتر مختص سرمایه گذاری های بزرگ می باشد و پس از آن می توانید بقیه مراحل اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada) را پیش ببرید .

در صورتی که ایده استارتاپ شما از چند سازمان تاییدیه دریافت کند ، به آن سندیکا گفته می شود . در این صورت نیز تنها یک LOP صادر میگردد.

در مرحله بعدی اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canadaپرونده استارتاپ شما توسط اداره مهاجرت کشور کانادا مورد بررسی قرار میگیرد. بررسی این پروسه بین ۱۲-۱۶ ماه به طول می انجامد .

و در مرحله آخر اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada) ، پرونده شما توسط اداره مهاجرت کانادا تایید و میتوانید برای شروع فعالیت خود به همراه خانواده به این کشور سفر و بعد از مدتی اقامت دائم کشور کانادا دریافت نمایید . توجه داشته باشید که تنها تا ۶ ماه پس از صدور اعتبارنامه فرصت دارید برای اعلام درخواست خود و یا مجوز کار اقدام کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با تیم USPVS تماس حاصل فرمایید .

شرایط لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada):

 • طرح و ایده شما باید در داخل خاک کانادا تاسیس و اجرایی شود تا موجب اخذ ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada) شود.
 • برای راه اندازی استارتاپ بین ۳-۵ نفر می توانند در آن شرکت کنند .
 • متقاضی ویزای استارتاپ کانادا باید حداقل ۱۰ درصد از حق رای شرکت تاسیسی را داشته باشد .
 • برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا هیچ یک از اشخاص دیگر فعال در شرکت تاسیس شده نباید ۵۰ درصد یا بیشتر از حق رای در شرکت مذکور را داشته باشند .

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canadaهستند ؟

علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم ، فرد متقاضی اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada) باید شروط لازم دیگری را نیز داشته باشد که این شروط شامل :

 • در نظر داشته باشید که در حال حاضر دولت کانادا برای متقاضیان اخذ ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada)هیچ پشتیبانی مالی در نظر ندارد ، پس به همراه داشتن سرمایه اولیه ، تقریبا یک سال برای خود و خانوادیتان امری بدیهی است . که میزان سرمایه مورد نیاز بر اساس تعداد اعضای خانواده تعیین می شود و هر ساله نیز متغیر است . لازم به ذکر است که این سرمایه هیچ ارتباطی با سرمایه گذاری شما در کشور کانادا ندارد بلکه طرح و ایده شماست که تضمین کننده اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada) ، مهاجرت شما به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا می باشد .
 • توجه داشته باشید که اجازه حمل بیش از ۱۰.۰۰۰ دلار کانادا را در مرز کانادا ندارید و چنانچه ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada) خود را اخذ کردید و قصد دارید که بیش از این مبلغ را با خود ببرید حتماً پس ورود سریعاً این موضوع را به مقامات کانادا اعلام کنید .
  حداقل میزان سرمایه برای یک تا چهار نفر تقریبا سالانه بین ۱۳ تا ۲۴ هزار دلار کانادا میباشد .
 • بدیهی است که در امر مهاجرت حتی در ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada) مهارت زبانی بسیار حائز اهمیت است .برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canadaمانند بسیاری از روش های مهاجرتی دیگر مدرک زبان یکی از مدارک لازمی است که فرد حتما باید آن را ارائه دهد ، البته نمره قابل قبول برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada) بسیار بالا نیست . تنها کافی است که متقاضی ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canada) نمره ای معادل CLB 5  در هر چهار مهارت زبانی ( نوشتاری ، گفتاری ، شنیداری و صحبت کردن ) را  در آزمون های زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه کسب کند .
 • از جمله مدارک زبان مورد تایید زبان فرانسه می توان به TCF Canada و TEF Canada و درزبان انگلیسی می توان به آزمون های IELTS  و  CELPIP G-TEST اشاره کرد .
 • فرد متقاضی ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canada) نباید قصد زندگی در استان کبک کانادا را داشته باشید .
 • مدرک تحصیلی معتبر از جمله مدارک مورد نیازی است که فرد متقاضی ویزای استارتاپ کانادا (START UP VISA Canadaباید آن را ارائه دهد .
 • انجام معاینات پزشکی
 • عدم سو پیشینه

که برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا  (START UP VISA Canadaتمام این مدارک باید ترجمه و نباید مدت زمان زیادی از ترجمه آنها گذشته باشد .

مهاجرت پروسه ای حساس است که برای اقدام آن بهتر است از راهنمایی و مشاوره با تیمی خبره دریغ نکنید . شرکتUSPVS  به همراه تیمی حرفه ای در آمریکا و ایران و همچنین نمایندگی ۳۰۰ دانشگاه از امریکا می تواند شما را در امر مهاجرت به امریکا و کانادا یاری و همراه و همیار شما باشد .