شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

موضوعی که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا می باشد.

کشور آمریکا دارای معتبرترین و پشرفته‌ترین دانشگاه‌ها در دنیا می‌باشد از این رو تحصیل در کشور آمریکا آرزوی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان می باشد. گاهی دست یافتن به این رویایی شیرین غیر ممکن است. ولی موسسه USPVS شما را در اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا و پذیرش تحصیلی آمریکا همیاری میکند تا آرزوی بسیاری از دانشجویان در ایران را برآورده سازد.

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا, دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا و اخذ ویزای دانشجویی آمریکا هر یک دارای پروسه خاصی هستند.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

در این قسمت با نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا آشنا می شوید . در ابتدا هر شخصی برای ورود به خاک آمریکا از طریق ویزای دانشجویی باید از یکی از دانشگاه‌ها و یا کالج‌های آمریکا پذیرش تحصیلی آمریکا را دریافت کند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در ابتدا باید وارد صفحه دانشگاه مورد علاقه‌تان شوید و روی گزینه Admission  کلیک کنید سپس با انتخاب گزینه How to Apply  می‌توانید با شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا از شرایط اخذ پذیرش دانشجو درآن دانشگاه مطلع شوید. چون هر یک از دانشگاه‌های آمریکا برای پذیرش دانشجو دارای شرایط متفاوتی هستند.
پس از مطالعه شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا می‌توانید فرم درخواست پذیرش را پر کنید.

ولی بطور کلی هر کدام از این دانشگاه‌ها برای پذیرش، مدارک مشترکی را درخواست میکنند.متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا باید در سال‌های تحصیلی قبلی خود نمرات بالایی کسب کرده باشند از دیگر شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا ارائه  مدرک زبان معتبر IELTS/TOEFL  می باشد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا لازم است دانشجو سابقه کاری در زمینه رشته تحصیلی خود در مدت فاصله تحصیلی بین دو دوره تحصیلی خود را ارائه دهد. ازدیگر شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا می توان به ارائه مدرک قبولی در آزمون‌های بین‌المللی(LAST-GRE-GMAT-ACT) می باشد . ارائه انگیزه نامه تحصیلی دانشجو, ارائه رسید پرداخت هزینه اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر خود در آمریکا, تکمیل فرم درخواست پذیرش دانشگاه های آمریکا, ارائه گواهی تمکن مالی نیز از دیگر شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا هستند.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در مقطع لیسانس

از جمله شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در مقطع لیسانس و همچنین اخذ ویزای تحصیلی در مقطع لیسانس در آمریکا, اتمام دوره ۱۲ ساله تحصیلی خود به طور مداوم می باشد که ترجمه کلیه مدارک و ریز نمرات دوره دیپلم و پیش دانشگاهی (و سایر مقاطع دانشگاهی در صورتیکه گذرانده شدن) با حداقل معدل بالای  ۱۶  باید  برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در مقطع لیسانس ارسال شود .

مدرک زبان ازجمله شرایط لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

یکی دیگر از مهمترین شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا داشتن یکی از مدارک بین‌المللی زبان, آیلتس یا تافل بشمار می‌آید. داشتن مدرک زبان جزو مدارک الزامی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا می باشد ، اما شما میتوانید با کمک موسسه  USPVS واقع در آمریکا و ایران حتی بدون ارئه مدرک زبان برای تعدادی از دانشگاه پذیرش خود را از دانشگاه‌های آمریکا دریافت نمایید .

آزمون SAT برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

آزمون SAT از دیگر شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های ‌آمریکا و دیگر کشورهای انگلیسی زبان می باشد.

ارائه رزومه تحصیلی از شرایط لازم اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا باید فایلی به نام رزومه که در آن تمام اطلاعات شخص از جمله: اسم, تاریخ تولد, محل تولد, آدرس محل زندگی, ایمیل و….  ذکر شده است دراختیار دانشگاه قرار بدهند. در این فایل باید در مورد رشته و مدرسه  محل تحصیل, سوابق کاری, مهارت‌های تخصصی, توانایی‌های فردی مانند ورزش هنر و… نیز کامل صحبت کرد. درواقع باید تمام جزئیات به طور کامل ذکر شود.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های امریکا کپی از صفحه اول پاسپورت از دیگر مدارک الزامی است .

زمان مناسب برای اپلای کردن دانشجویان یکی از مهم‌ترین مسائل برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا میباشد. در مقطع لیسانس در نیمسال پاییز و بهار گاهی در اوایل تابستان به عنوان ترم تابستانی صورت میگیرد.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد

 نحوه شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد مشابه به خیلی از کشور های دیگر است . تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد در آمریکا حدود دو سال به طول می‌انجامد, که در سال اول دانشجو واحدهای تئوری را سپری میکند و در سال دوم مشغول به تحقیق و پژوهش بر روی پایان نامه خود می‌شود. و برای فارغ‌التحصیلی باید پایان نامه ارائه دهد و از آن در برابر هیئتی از داوران دفاع کند؛ و سپس می تواند مدرک خود را دریافت نماید. برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آمریکا و یا سایر کشورها شرایط و قوانین خاصی وجود دارد که باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت انجام میگیرد: کمیته محور و یا استاد محور.
در روش اول یا روش کمیته محور نیازی به مکاتبه با دانشگاه ندارید. در این روش کمیته اخذ پذیرش تحصیلی دانشگاه آمریکا مدارک شما را مورد مطالع قرار می‌دهند و اگر مدارک شما مطابق با استانداردهای آن دانشگاه باشد به شما اجازه تحصیل در آن دانشگاه داده میشود.

در روش دوم از نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا یا روش استاد محور به دلیل نقش مهم استاد ، متقاضیان باید با اساتید مجرب و باتجربه که اکثرا عضو هیئت علمی هستند برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد مکاتبات لازم را صورت دهند, که این روش تاثیر زیادی در تصمیمات کمیته پذیرش خواهد گذاشت. یکی از نکته‌های مهم برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا این است که هیچ گاه نمی‌توان تشخیص داد دانشگاه مدنظر شما از کدام یک از این دو روش پیروی میکند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

ریزنمرات و اصل مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

باید ریز نمرات و اصل مدارک تمامی مقاطع تحصیلی خود رابرای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا به زبان انگلیسی ترجمه کنید سپس به دانشگاه مدنظر ارسال نمائید. اگردر حال تحصیل هستید معمولا این کار توسط دانشگاه در حال تحصیل و با سربرگ دانشگاه صورت میگیرد.

آزمون GRE و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا
آزمون جی آر ایی، برای ورود به دانشگاه های امریکا در سطح لیسانس به بالا لازم می‌باشد. (برای مقطع لیسانس لازم نیست)
برخلاف امتحان تافل که مخصوص کسانی است که انگلیسی زبان اولشان نیست، امتحان جی آر ایی برای تمام متقاضیانی (هم آمریکایی و هم غیر آمریکایی) که قصد تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا در مقطع فوق لیسانس و دکتری را دارند  می باشد و باید در امتحان جی ار ایی برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در این آزمون شرکت نمایند.
آزمون GRE برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا سه بخش دارد : یک بخش ریاضی که سختی چندانی ندارند و با کمی مطالعه میتوان نمره خوب کسب کرد، در بخش دوم کلمات انگلیسی وجود دارد که بسیار دشوارند و برای بالا بردن نمره در این بخش باید تلاش فراوانی کرد. بخش سوم, بخش رایتینگ است که برای گرفتن نمره بالا نیاز به تلاش و تمرین نمونه سئوال هست.
نکته مهم در آزمون GRE:
برای پذیرش تحصیلی آمریکا هر دانشگاه حداقل نمره قبولی آزمون جی آر ایی را در وبسایت رسمی خود اعلام میکند, و معمولا نمره کمتر از آن را قبول نمیکنند. چون برای اعطای پذیرش دانشگاه های آمریکا شما رابا افراد دیگری که برای همان رشته و دانشگاه اپلای کرده‌اند مقایسه می کنند. اگر شما در مقایسه با بقیه, نمره خوبی داشته باشید شما را قبول میکنند.

انگیزه نامه(SOP) برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا بدون ارائه انگیزه نامه (SOP) ممکن نیست. انگیزه نامه(SOP)به سوابق کاری, تحصیلی و علمی متقتضیان می‌پردازد. هدف اصلی ارائه این نامه برای پذیرش دانشگاه های آمریکا دلیل و علاقه دانشجو برای ادامه تحصیل در آمریکا و دانشگاه مربوطه می باشد. انگیزه نامه باید به گونه‌ای نوشته شود که کمیته پذیرش را قانع کند تا بین افراد دیگر شما را انتخاب کنند و پذیرش دانشگاه های آمریکا به شما داده شود .

توصیه نامه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

علاوه بر موارد ذکر شده ، یکی از مهم‌ترین مدارکی که برای اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکا الزامی است توصیه نامه می باشد این نامه باید توسط یکی از اساتید شما در دانشگاه به زبان انگلیسی در سربرگ دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اید برای اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکا ارائه شود. گاهی برای پذیرش دانشگاه های آمریکا این نامه توسط خود استاد به دانشگاه مربوطه ایمیل می‌شود. در متن نامه اساتید مورد نظر باید در مورد ویژگی‌های آکادمیک و شخصی , مهارت ها نقاط قوت و دلیل صلاحیت شما برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا و اعطای پذیرش دانشگاه های آمریکا را ذکر کنند.

توجه نمایید که برای اخذ پذیرش دانشگاه های آمریکا تقریبا ۳ توصیه نامه از اساتید لازم است .

تهیه رزومه برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

یکی دیگر از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا تهیه رزومه است . رزومه, صلاحیت, قابلیت ها و منحصر به فرد بودن شما را نسبت به سایر درخواست کنندگان نشان می‌دهد. برای اینکه در میان دیگر متقاضیان برای پذیرش تحصیلی آمریکا شانس بیشتری داشته باشید به رزومه ای نیاز دارید که نقاط قوتتان را نشان داده و با رشته مورد نظر هماهنگی کافی را داشته باشد. پس بهتر ایت که برای پذیرش دانشگاه های آمریکا از مشاوره و راهنمایی افراد متخصص دریغ نکنید .

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در مقطع دکتری

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا در مقطع دکتری با دیگر مقاطع تفاوت هایی دارد .
مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری در کشور آمریکا حدود ۴ الی ۵ سال زمان می‌برد. گاهی براساس رشته تحصیلی ممکن است تحصیلات فرد تا ۶ سال به طول بی انجامد. شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا در مقطع دکتری تفاوت زیادی با سایر مقاطع در این کشور دارد. یکی شرایط پذیرش تحصیلی آمریکا در مقطع دکتری قبولی در آزمونهای ورودی دانشگاه‌ها می‌باشد. این آزمون ‌برای  پذیرش دانشگاه های آمریکا میزان علم متقاضی را نشان می‌دهد و دانشگاه‌ها براساس این آزمون‌‌ها سطح دانش متقاضی را میسنجند. آزمون‌های ورودی دانشگاه های آمریکا شامل ۴ آزمون هستند. آزمونGRE , آزمونGMAT, آزمونDAT و آزمونLSAT .
همچنین ‌برای  پذیرش دانشگاه های آمریکا در مقطع دکتری متقاضی باید دارای سطح زبان بالایی باشد. آزمون‌های آیلتس و تافل یکی از مهم‌ترین آزمون‌ها است تا سطح زبان متقاضی مورد سنجش قرار بگیرد. به همین دلیل آیلتس ۷ به بالا یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و پذیرش دانشگاه های آمریکا در مقطع دکتری است.

متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا در این مقطع تحصیلی باید مدارکی با امتیاز بالا در اختیار دانشگاه مورد نظر قرار دهند تا بتوانند پذیرش تحصیلی آمریکا را دریافت نمایند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا باید حداقل دارای دو مقاله بین‌االمللی باشند. دانشجویان در این مقطع تحصیلی می‌توانند به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند. همچنین علاقه‌مندان برای تحصیل در کشور آمریکا میتوانند از ابتدای تحصیل درخواست بورسیه و کمک هزینه‌های تحصیلی کنند.

کارشناسان ما درموسسه USPVS  آماده مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان در نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا می باشند .

مهاجرت پروسه ای حساس است که برای اقدام آن بهتر است از راهنمایی و مشاوره با تیمی خبره دریغ نکنید . شرکتUSPVS  به همراه تیمی حرفه ای در آمریکا و ایران و همچنین نمایندگی ۳۰۰ دانشگاه از امریکا می تواند شما را در امر مهاجرت به امریکا و کانادا یاری و همراه و همیار شما باشد .