شرایط اخذ بورسیه از دانشگاه‌های آمریکا

شرایط بورسیه از دانشگاه‌های آمریکا

در این مقاله قصد داریم درباره شرایط بورسیه از دانشگاه‌های آمریکا با شما صحبت کنیم .

کشور آمریکا با داشتن دانشگاه‌های ممتاز و با کیفیت ، اساتیدعالی رتبه ، ارائه امکانات آموزشی ویژه و متناسب با آخرین سیستم آموزشی دنیا، وجود تکنولوژی و امکانات فوق‌العاده برای کلیه رشته‌ها ، فرصت‌های مطالعاتی بی‌نظیر و از همه مهمتر شانس بالای اخذ بورسیه از دانشگاه‌های آمریکا ،تبدیل به مقصد بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل شده است. تحصیل در آمریکا گزینه‌‌ای عالی برای افرادی است که قصد مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را دارند.  با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در آمریکا ، دانشجویانی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند به دنبال بورسیه تحصیلی آمریکا و یا به فکر تحصیل رایگان در آمریکا هستند. بورسیه تحصیلی آمریکا برای ایران فرصت ویژه ای است  که علاقه مندان به ادامه تحصیل روند پیشرفت و ترقی خود را در بهترین دانشگا های دنیا بگذرانند .

انواع دانشگاه‌‌‌های آمریکا و شرایط بورسیه از دانشگاه‌های آمریکا:

  • دانشگاه‌های دولتی
  • دانشگاه‌های خصوصی

شرایط بورسیه از دانشگاه‌های آمریکا در دانشگا های مختلف با یکدیگر متفاوت است . تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آمریکا در مقایسه با دانشگاه های خصوصی آمریکا هزینه کمتری دارد. ولی در حالت کلی تحصیل در آمریکا به صورت کاملا رایگان وجود ندارد. در صورت داشتن گرین کارت هزینه تحصیلی شما کاملا متفاوت با دانشجویان بین المللی یا international  خواهد بود. هزینه تحصیل در آمریکا بالا است به همین دلیل برخی از دانشجویان برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی خود به کار پاره وقت روی می آورند. شما پس از ورود به کشور آمریکا به عنوان یک دانشجو اجازه کار پاره وقت دارید. همچنین خود دانشگاه ها فرصت‌های شغلی زیادی در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

پس از گذشت شش ماه شما می توانید با دریافت مجوز لازم از فرصت های شغلی خارج از دانشگاه بهره‌مند شوید. از طریق آگهی های استخدام یا از طریق استاد می توانید شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید. خبر خوب اینکه موسسه USPVS خدمات ویژه ای را مختص دانشجویانی که قصد کار پاره وقت در حین  تحصیل در آمریکادارند ارائه می دهد .
هر ساله دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف آمریکا برای دانشجویان بین‌‌ المللی کمک هزینه تحصیلی ( بخشی از هزینه تحصیل)  و زندگی در نظر میگیرد بورسیه‌ی تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا اولویت بسیاری از دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند ، می‌باشد ولی دریافت این بورسیه برای دانشجویان ایرانی به دلیل رقابت شدید بین دانشجویان در سطح دنیا و کم بودن ظرفیت دانشگاه‌های تاپ کشور آمریکا کار آسانی نیست. به دلیل سخت گیری های آمریکا برای ورود ایرانیان به کشور آمریکا در حال حاضر تحصیل در آمریکا تنها راه برای ورود به این کشور‌ می‌باشد.

ازجمله شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا میتوان به این موضوع اشاره کرد که  بر اساس رشته انتخابی دانشگاه مدنظر و شایستگی های متقاضی بورسیه تحصیلی اخذ شده از دانشگاه‌های آمریکا می‌تواند شهریه دانشگاه، هزینه‌های مربوط به کتابهای آموزشی ، لوازم تحصیل و همچنین هزینه‌های مربوط به اسکان و غیره را در برگیرد.

برای بررسی رزومه خود و اطلاع بیشتر از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا می توانید با موسسه USPVS  در آمریکا و ایران تماس حاصل فرمایید .

شرایط لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا

  • داشتن معدل بالا در مقاطع تحصیلی قبلی یکی از شرایط لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا می باشد .
  • داشتن مدرک تحصیلی معتبر از دیگر شرایط لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا است .
  • از دیگر شرایط لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا کسب حداقل نمره در آزمون‌های ACT ،SAT ،GRE و یا GMAT بر اساس رشته تحصیلی مدنظر می باشد .
  • داشتن رزومه تحصیلی قوی نیز میتواند تاثیر شگرفی در اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا داشته باشد .
  • کسب امتیاز بالا یا رتبه در مسابقات بین المللی میتواند رزومه شما را از دیگر رقیبان خود برای اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا متمایز سازد .
  • ارائه اسناد مبنی بر داشتن مهارت و یا استعداد ویژه شانس شما را د اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا افزایش می دهد .
  • ارائه مدرک زبان در سطح بالا از شروط الزامی جهت اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های آمریکا می باشد.

مقاطع مختلف و بورسیه تحصیلی آمریکا

همانطور که گفته شد اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا بسیار بستگی به مدارک و رزومه ی علمی شما دارد .اما با این وجود اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا برای ایران و حتی سایر کشور ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری  بیشتر از  بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس امکان پذیر است . اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع لیسانس محدود تر است به همین دلیل اگر به دنبال بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع کارشناسی ارشد یا بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دکتری هستید احتمال اخذ بورسیه تحصیلی آمریکا برای شما بالاتر است . برای کسب اطلاعات بیشتر از بورسیه تحصیلی آمریکا ۲۰۲۰ می توانید با تیم ما در موسسه  USPVS تماس حاصل فرمایید .

مهاجرت پروسه ای حساس است که برای اقدام آن بهتر است از راهنمایی و مشاوره با تیمی خبره دریغ نکنید . شرکتUSPVS  به همراه تیمی حرفه ای در آمریکا و ایران و همچنین نمایندگی ۳۰۰ دانشگاه از امریکا می تواند شما را در امر مهاجرت به امریکا و کانادا یاری و همراه و همیار شما باشد .