اطلاعات تماس
ایمیل:
Info@uspvs.com
شماره تماس واتساپ:
+۹۸.۹۳۶.۶۰۶.۳۶۳۲
دفاتر ایران
تهران، خیابان میرداماد، روبروی اداره ثبت شرکتها،
پلاک ۳۴۴، واحد ۲
شماره تماس: +98.21.2227.1553

تبریز، خیابان شریعتی جنوبی، بارون آواک، جنب کوچه کلیسا، پلاک ۳۹
شماره تماس: +98.41.3555.2835
دفتر آمریکا
2372 Morse Ave, Irvine,
CA 92614

شماره تماس: +1.949.385.2703

آشنایی با دانشگاه UCSD آمریکا (دانشگاه کالیفرنیا، سن دیه گو)

آمریکا کشوری است که بهترین سیستم آموزشی را داشته و بیشترین تعداد از 100 دانشگاه برتر جهان در این کشور قرار دارند؛ به همین دلیل است که دانشجویان بین‌المللی زیادی برای تحصیل دانشگاه‌های آمریکا را انتخاب می‌کنند تا از علاوه بر دریافت یک مدرک معتبر، از اساتید برجسته و امکانات خوب دانشگاه‌های آمریکا بهره ببرند.

یکی از دانشگاه‌های خوب و پرطرفدار، دانشگاه UCSD آمریکا است. این دانشگاه با دوره‌های بسیار خوبی که برگزار می‌کند، یکی از مناسب‌ترین دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی است. ما نیز در مجموعه USPVS به متقاضیان تحصیل در این دانشگاه کمک می‌کنیم تا پذیرش تحصیلی خود را دریافت کرده و در این دانشگاه تحصیل کنند.

در ادامه بیشتر درباره دانشگاه سن دیه گو کالیفرنیا (UCSD) صحبت خواهیم کرد. اگر قصد دارید درباره این دانشگاه بیشتر بدانید، این مقاله را حتما بخوانید.

معرفی دانشگاه UCSD آمریکا

دانشگاه UCSD (University of California, San Diego) یک دانشگاه پژوهشی در ایالت کالیفرنیای آمریکاست. این دانشگاه در محله‌ای به نام لاجولا در زمینی به مساحت 866 هکتار واقع شده است. تاسیس این دانشگاه به سال 1960 برمی‌گردد و یکی از دانشگاه‌های قدیمی آمریکاست. (هفتمین دانشگاه قدیمی آمریکا)

این دانشگاه بیش از 200 گرایش در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می‌دهد و حدود 22700 دانشجو در مقطع کارشناسی و 6300 دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

این دانشگاه پژوهشی براساس رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان، رتبه 14 را از آن خود کرده است؛ همچنین هیات علمی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این دانشگاه توانسته‌اند، 20 جایزه نوبل، 8 مدال ملی علوم آمریکا، 8 کمک هزینه مک آرتور، 2 جایزه پولیتزر و 3 مدال میلدز را از آن خود کنند.

یکی دیگر از افتخارات این دانشگاه این است که از میان اعضای هیات علمی کنونی این دانشگاه، 29 نفر آنها اعضای آکادمی ملی مهندسی هستند. 70 نفر منتخب آکادمی ملی علوم، 45 نفر در موسسه داروسازی و 110 نفر در آکادمی هنر و علوم آمریکا هستند.

در این دانشگاه مقاطع مختلف تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) ارائه می‌شود.

دانشکده‌های دانشگاه UCSD آمریکا

دانشگاه UCSD آمریکا شامل 7 دانشکده است که این دانشکده‌ها عبارت‌اند از:

·       دانشکده پزشکی

·       دانشکده مهندسی Jacobs

·       دانشکده داروسازی Skaggs

·       دانشکده مدیریت Rady

·       دانشکده روابط بین‌الملل و مطالعات اقیانوس آرام

·       موسسه مهندسی پزشکی

·       موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس

رشته‌های ارائه شده در دانشگاه UCSD آمریکا

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، در این دانشگاه رشته‌های متنوعی به دانشجویان ارائه می‌شود که می‌توان به رشته‌های زیر اشاره کرد.

بیوفیزیکهنرو دانششیمی
علوم اعصاب رفتاریفیزیولوژی ورزشی بالینیمطالعات ارتباط
اقتصاداکولوژیزبان‌شناسی
روزنامه نگاریفلسفهامور ریاضی و محاسبات
فیزیکعلوم سیاسیبرنامه‌های رایانه‌ای، ریاضیات و آمار
مهندسی کامپیوترسیستم‌های رایانه‌ایمهندسی عمران
سیستم‌های اطلاعاتیمهندسی برقسیستم‌های نرم‌افزاری
مهندسی نرم‌افزارمدیریتمطالعات تجاری
هنر درمانی، هنرهای خلاقانهطراحیمطالعات فیلم و تصاویر متحرک
تولید فیلممطالعات فیلمبرنامه علوم انسانی
نقاشیعکاسیمجسمه سازی و سرامیک
چاپ رسانهاقتصادامور مالی
دانشگاه UCSD آمریکا
دانشگاه سن دیه گو

 

رنکینگ دانشگاه UCSD آمریکا در سایت‌های مختلف

در آمریکا دانشگاه‌ها یک رنکینگ رسمی و مشخص ندارند و معمولا برای هر دانشگاه چندین رنکینگ معرفی می‌شود که هر سایت با توجه به معیارهای خاص خود دانشگاه را ارزیابی کرده و این رنکینگ را به دانشگاه می‌دهد. رنکینگ دانشگاه سن دیه گو کالیفرنیا در سایت‌های مختلف به صورت زیر است.

رتبه‌بندی دانشگاه UCSD آمریکا
نظام رتبه‌بندیرتبه
ARWU14
QS40
Times41
U.S.News15

شرایط پذیرش دانشجوی سال اول در دانشگاه UCSD آمریکا

دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه باید 15 واحد درس اجباری را در دوره دبیرستان بگذرانند. به‌صورتی که حداقل 7 واحد از این 15 واحد در 2 سال گذشته آخر دبیرستان باشد.

از دیگر شرایط پذیرش دانشجوی سال اول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·   کسب حداقل نمره C در درس‌های:

1- تاریخ

2- زبان انگلیسی

3- ریاضیات

4- علوم آزمایشگاهی

5- زبان‌های خارجی غیر انگلیسی

6- هنرهای نمایشی و تجسمی

7- یک سال دوره پیش‌دانشگاهی

·       شرط معدل

یکی دیگر از شرایط پذیرش دانشجوی سال اول در دانشگاه سن دیه‌گو شرط معدل است. داوطلبان تحصیل در این دانشگاه باید در کلاس‌های دهم و یازدهم حداقل معدل 90 درصد را کسب کنند؛ همچنین در آزمون پذیرش نمره مناسبی را کسب کنند.

(نمره کل این آزمون باید بالای 425 و نمره هر بخش باید بالای 63 باشد.)

آزمون‌های موردنیاز برای پذیرش در این دانشگاه

1- آزمون ACT

2- آزمون استدلال SAT

·   ارائه مدارک لازم

داوطلبان برای پذیرش در دانشگاه سن دیه گو در مقطع کارشناسی یا مقاطع بالاتر باید مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهند.

1- قصدنامه برای ثبت‌نام SIR

2- قصدنامه برای اقامت قانونی SLR

3- مدارک مربوط به تمامی نهادها و آموزشگاه‌هایی که دانشجو قبلا در آن‌ها حضور داشته است.

·   نمره زبان موردنیاز

داوطلبان برای پذیرش در این دانشگاه باید حداقل نمره زبان را کسب کرده باشند. حداقل نمره مورد تایید در این دانشگاه طبق جدول زیر خواهد بود.

حداقل نمره زبان موردنیاز برای پذیرش در دانشگاه UCSD آمریکا
IELTS6.5
TOEFL برگه‌ای570
TOEFL اینترنتی88
CPEC
TEEP6.5
Pearson67

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه UCSD آمریکا

دریافت بورسیه از دانشگاه سن دیه گو آمریکا غیرممکن نیست؛ گرچه دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی از مقاطع بالاتر سخت‌تر است و این افراد باید نمرات بسیار خوبی داشته باشند تا بتوانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند؛ اما برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بورسیه‌هایی وجود دارد که عبارت‌اند از:

1- BLUE AND GOLD OPPORTUNITY PLAN

دانشجویان ساکن کالیفرنیا در صورتی که درآمد کل خانواده آنها کمتر از 80000 دلار در سال باشد، در سال اول مجبور به پرداخت شهریه و هزینه‌هی سیستمی دانشگاه نیستند و در سال‌های بعد هزینه تحصیلی آنها با بورسیه پوشش داده خواهد شد.

2- ALICE NEWELL JOSLYN FUND

این بورسیه برای افرادی است که شرایط لازم را برای ورود به حرفه‌های مرتبط با پزشکی دارند. این افراد باید در زمان ثبت‌نام نیاز مالی خود را ثابت کنند. مبلغ این بورسیه 1000 تا 2000 دلار در هر سال تحصیلی است و به مدت 4 سال با شرط پیشرفت تحصیلی دانشجو به او اعطا می‌شود.

3- ROWLIN , DOLD & ASSOCIATES LLP SCHOLARSHIP

بورسیه رولینگ یک نوع بورسیه دانشگاه سن دیه گو است که توسط یک شرکت متعلق به زنان تعلق دارد. این بورسیه یک ساله و به مبلغ 1000 دلار است و در اختیار خانم‌هایی قرار می‌گیرد که در یک برنامه حسابداری در یک کالج یا یک دانشگاه معتبر ثبت‌نام کنند.

مدت زمان این برنامه می‌تواند 12 ساعت باشد.

4- DADDY LONGLES SCHOLARSHIP

این بورسیه به دانشجویان زیر 25 سالی تعلق می‌گیرد که در سن دیه گو در کنار خانواده زندگی می‌کنند و تصمیم دارند در یک کالج معتبر 2 ساله، دانشگاه 4 ساله و یا یک مدرسه تجاری و حرفه‌ای مجاز تحصیل کنند.

دانشجویان برای دریافت این بورسیه باید حداقل معدل 2 در مقیاس 4 را داشته باشند و نشان دهند که توانایی تامین هزینه‌های تحصیل خود را ندارند. (این نوع بورسیه به دانشجویان بین‌المللی تعلق نمی‌گیرد.)

جمع‌بندی

تحصیل در آمریکا یکی از رویاهایی است که بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان کوشا به آن فکر می‌کنند. تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا، بهترین سیستم آموزشی، بهترین اساتید و بهترین امکانات برای همه دانشجویان کوشا امکان‌پذیر است؛ تنها کافی است که متقاضی با تمامی شرایط مهاجرت تحصیلی آشنا باشد و خود را برای آن آماده کند.

یکی از دانشگاه‌های مهم و قدیمی که می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای علاقه‌مندان تحصیل در آمریکا باشد، دانشگاه UCSD آمریکاست. این دانشگاه دارای چندین دانشکده بوده و رشته‌های متنوعی را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

هزینه‌های تحصیل در دوره‌های دانشگاه کالیفرنیا سن دیه گو، هزینه‌های منطقی و معقولی هستند. به همین دلیل دانشگاه UCSD آمریکا می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دانشجویان ایرانی باشد.

اگر شما نیز متقاضی تحصیل در این دانشگاه هستید، برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات دریافت پذیرش از این دانشگاه با کارشناسان ما در مجموعه USPVS تماس بگیرید. 

بیشتر بخوانید: اپلای بدون نیاز به مدرک زبان در دانشگاه های آمریکا

منابع:

ezapply

miemohajerat

Author avatar
USPVS

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما از کوکی ها برای ایجاد بهترین تجربه کاربری استفاده می کنیم.
×

ارتباط با پشتیبانی USPVS

×