اطلاعات تماس
ایمیل:
Info@uspvs.com
شماره تماس واتساپ:
+۹۸.۹۳۶.۶۰۶.۳۶۳۲
دفاتر ایران
تهران، خیابان میرداماد، روبروی اداره ثبت شرکتها،
پلاک ۳۴۴، واحد ۲
شماره تماس: +98.21.2227.1553

تبریز، خیابان شریعتی جنوبی، بارون آواک، جنب کوچه کلیسا، پلاک ۳۹
شماره تماس: +98.41.3555.2835
دفتر آمریکا
2372 Morse Ave, Irvine,
CA 92614

شماره تماس: +1.949.385.2703

در مورد آزمون LSAT چه می‌دانید؟!

یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، شرکت در آزمون‌های ورودی این دانشگاه‌ها است. بسیاری از دانشجویان با توجه به رشته و دانشگاه انتخابی خود، باید در آزمون‌های خاصی شرکت کنند و در صورت کسب نمره قبولی مجوز ورود به دانشگاه را بگیرند.

یکی از آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های آمریکا و کانادا، آزمون LSAT است. شرکت در این آزمون برای دانشجویانی که قصد دارند در رشته حقوق تحصیل کنند، ضروری است. این دانشجویان بعد از شرکت در این آزمون و کسب نمره مورد نیاز وارد دانشگاه مورد نظر خود خواهند شد.

برای آشنایی بیشتر با آزمون LSAT و چگونگی آن، این مقاله را حتما بخوانید. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا از صفر تا صد این آزمون را به شما نشان دهیم.

آزمون LSAT چیست؟

آزمون LSAT (Law School Admission Test) یک آزمون برای ارزیابی و سنجش دانش، افرادی است که قصد دارند در دانشگاه‌های آمریکا یا کانادا در رشته حقوق تحصیل کنند. این آزمون هر سال از طرف مرکز LSAC (Law School Admission Council) برگزار می‌شود.

آزمون LSAT می‌تواند یک امتیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه‌ها نیز باشد. زمان برگزاری این آزمون هر سال در ماه‌های ژانویه، مارس، ژوئن، جولای، سپتامبر و نوامبر بوده و شرط سنی خاصی ندارد.

برخی از دانشجویان نمره این آزمون را همراه با نمره GPA ارائه می‌دهند که این کار باعث بهتر شدن رزومه و نمرات دانشجو خواهد شد.

آزمون LSAT
آزمون LSAT

کاربرد آزمون LSAT

آزمون LSAT کاربردهای متعددی دارد و همین باعث شده است که برخی از دانشگاه‌ها شرکت در این آزمون را یکی از شرط‌های خود برای پذیرش دانشجو بدانند. از مهم‌ترین کاربردهای آزمون LSAT می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·       آزمون GPA به‌تنهایی عملکرد و رزومه دانشجو را تایید نمی‌کند و برای تایید صلاحیت دانشجو در تحصیل در رشته حقوق کافی نیست.

·       آزمون LSAT یک آزمون برای ورود به دانشکده‌های حقوق در آمریکا، کانادا و چند کشور دیگر است.

·       این آزمون ورودی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و می‌تواند مهارت‌ها و ویژگی‌های مختلفی را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهد.

·       این آزمون تنها آزمونی است که قدرت تصمیم‌گیری منطقی و تجزیه و تحلیل وقایع فردی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

·       هیچ آزمون دیگری برای متقاضیان رشته حقوق به اندازه آزمون LSAT باکیفیت نیست. این آزمون از سال 1948 تنها ملاک برای ورود به دانشگاه‌های حقوق بوده است.

·       دانشجویانی که در این آزمون نمرات خوبی کسب می‌کنند، امکان دریافت فاند و کمک هزینه تحصیلی را خواهند داشت.

·       این آزمون در آینده شغلی فرد نیز تاثیر بسزایی دارد. افرادی که در این آزمون شرکت می‌کنند، می‌توانند نمرات خود را به مکان‌های دولتی یا خصوصی ارسال کرده و موقعیت شغلی مناسبی را پیدا کنند.

آزمون LSAT در کدام کشورها برگزار می‌شود؟

آزمون LSAT در کشورهای آمریکا، کانادا، انگلیس و استرالیا برگزار می‌شود؛ البته چند کشور دیگر نیز وجود دارند که ممکن است آزمون LSAT در آنها برگزار شود. با این حال مکان برگزاری این آزمون را باید قبل از روند ثبت‌نام بررسی کنید تا بتوانید مناسب‌ترین مرکز آزمون را انتخاب کرده و در این آزمون شرکت کنید.

ساختار آزمون LSAT به چه صورت است؟

آزمون ال ست یک آزمون سه و نیم ساعته است و بر روی کاغذ انجام می‌شود. این آزمون به زبان انگلیسی بوده و از 5 بخش تشکیل شده است.

1- سوالات مربوط به استدلال منطقی

این بخش شامل دو قسمت است که هر قسمت نیز شامل 24 الی 26 سوال است و داوطلب 35 دقیقه فرصت دارد که به سوالات هر بخش پاسخ دهد. سوالات بخش اول که از مهم‌ترین سوالات آزمون هستند، مهارت دانشجو را برای تحلیل استدلالات مورد ارزیابی قرار می‌دهند. در بخش دوم تفکر منطقی دانشجو مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد.

درکل این بخش از سوالات آزمون ال ست، 50 درصد کل نمره آزمون را شامل می‌شوند.

2- سوالات مربوط به تفکر تحلیلی (بازی هوش و منطق)

در بخش بعدی آزمون، 22 الی 24 سوال طراحی شده که این سوالات در قالب متن هستند و مهارت دانشجو را برای نتیجه‌گیری از ادعاهای مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهند. نمره این بخش 23 درصد از نمره کل آزمون را پوشش داده و بیشتر داوطلبان این بخش را سخت‌ترین بخش آزمون می‌دانند.

3- سوالات مربوط به درک مطلب

بخش درک مطلب شامل 26 تا 28 سوال است که توانایی فرد را برای استنتاج و توصیف ساختار و ایده نویسنده متن، مورد سنجش قرار می‌دهد. بیشتر متن‌ها در این بخش به حقوق، هنر، مسائل انسانی، علوم اجتماعی و فیزیکی مرتبط بوده و 27 درصد از نمره کل این آزمون به سوالات این بخش بستگی دارد.

4- سوالات مربوط به بخش آزمایشی

این بخش شامل سوالات تکراری است و نمره آن در نمره آزمون لحاظ نمی‌شود.

5- سوالات مربوط به بخش نوشتاری

در بخش نوشتاری، یک مسئله به داوطلب ارائه می‌شود که دو معیار برای تصمیم‌گیری در آن لحاظ شده است و فد باید یکی از این دو راه‌حل را انتخاب کند و یک متن در حدود 250 کلمه در مورد دلایل انتخاب خود بنویسد.

این بخش در نمره آزمون تاثیری ندارد؛ اما دانشکده‌های حقوق به این بخش اهمیت داده و پاسخ‌دهی به آن را الزامی می‌دانند.

نکته:

هر فرد تا 3 بار در یک سال می‌تواند در آزمون LSAT شرکت کند و در کل 7 بار فرصت شرکت در این آزمون را خواهد داشت.

آزمون LSAT
آزمون ورودی به دانشگاه های آمریکا

نحوه ثبت‌نام در آزمون LSAT به چه صورت است؟

ثبت‌نام در آزمون LSAT به‌صورت آنلاین بوده و داوطلبان باید به وب‌سایت www.lsac.org مراجعه کنند. سپس مراحل زیر را طی کنند.

1- مراجعه به بخش prospective students

2- کلیک بر روی گزینه The LSAT و مشاهده اطلاعات مربوط به برگزاری آزمون و زمان‌بندی‌ها در هر قاره

3- کلیک بر روی گزینه Register now در بخش The LSAT Date and Deadline

4- ایجاد پروفایل

5- وارد کردن تمامی اطلاعات به‌صورت دقیق

نکته:

داشتن پاسپورت معتبر و همچنین آشنایی با زبان انگلیسی الزامی است.

هزینه آزمون LSAT چقدر است؟

داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون LSAT باید مبلغی را به‌عنوان هزینه ثبت‌نام پرداخت کنند. هزینه آزمون LSAT شامل موارد مختلفی است که عبارت‌اند از:

1- 200 دلار هزینه شرکت در آزمون

2-    195 دلار هزینه CAS برای ارسال نمرات و گزارش به دانشگاه انتخابی

3- پرداخت 45 دلار برای ارسال مدارک به هر دانشگاه دیگری به غیر از دانشگاه انتخابی

4-    15 دلار هزینه برای افرادی که قصد دارند بخش نوشتاری آزمون را در خانه انجام دهند. این هزینه شامل هزینه نصب نرم‌افزار بر روی تبلت یا کامپیوتر نیز می‌شود.

5-    125 دلار هزینه تغییر مکان یا تاریخ آزمون تا قبل از مهلت نهایی

نمره قبولی در آزمون LSAT

در این آزمون نمره قبولی یا ردی وجود ندارد و نمره آزمون بین اعداد 120 تا 180 خواهد بود و هر چقدر نمره داوطلب به عدد 180 نزدیک‌تر باشد، شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود خواهد داشت.

چگونگی دریافت نتیجه آزمون LSAT

نتیجه آزمون ال ست معمولا تا 3 هفته بعد از آزمون مشخص می‌شود. شرکت کنندگان باید در این بازه زمانی اینباکس ایمیل خود را چک کنند تا با دریافت نتیجه برای مراحل بعدی دریافت پذیرش و مهاجرت تحصیلی اقدام کنند.

دانشگاه‌های آمریکا و کانادا که نمره LSAT را می‌پذیرند

دانشگاه و دانشکده‌هایی نمره آزمون LSAT را می‌خواهند که تحت پوشش کانون وکلای آمریکا، CAS یا LSAC هستند. از مهم‌ترین دانشگاه‌های آمریکا و کانادا که پذیرش در آنها با نمره LSAT اجباری است، می‌توان به دانشگاه‌های زیر اشاره کرد.

·       دانشگاه استنفورد ( آمریکا )

·       دانشکده حقوق هاروارد (آمریکا)

·       دانشگاه کلمبیا (آمریکا)

·       دانشکده حقوق ییل (آمریکا)

·       دانشگاه شیکاگو (آمریکا)

·       دانشگاه مک گیل (کانادا)

·       دانشگاه ویندسور (کانادا)

·       دانشگاه تورنتو (کانادا)

·       دانشکده حقوق هال اسگود (کانادا)

آزمون LSAT
آزمون ورودی

منابع آزمون LSAT کدام‌اند؟

متقاضیان شرکت در این آزمون می‌توانند با شرکت در برخی از دوره‌ها و یا مطالعه برخی از کتاب‌ها، خود را برای آزمون آماده کنند. از مهم‌ترین کتاب‌ها می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد.

·       Digital LSAT Reading

·       LSAT Prep

·       Kaplan LSAT Premier

·       The Official LSAT Handbook

از بهترین دوره‎‌ها برای آمادگی در این آزمون نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·       دوره LsatMax

·       دوره ALPHASCORE

·       دوره The Princeton Review

·       دوره KAPLAN

·       دوره Magoosh

جمع‌بندی

آزمون LSAT یک آزمون ورودی برای دانشکده‌های حقوق در آمریکا، کانادا و برخی از کشورهای دیگر است. هدف از این آزمون ارزیابی میزان دانش و توانایی فرد برای تحصیل در رشته حقوق بوده و البته می‌تواند یک رزومه خوب برای دریافت بورسیه یا موقعیت‌های شغلی خوب بعد از تحصیل باشد.

در این مقاله درباره این آزمون توضیحاتی داده شد که امیدواریم برای شما مفید بوده باشند، برای آشنایی بیشتر با سایر آزمون‌های ورودی به دانشگاه‌های آمریکا، کانادا و کشورهای دیگر به سایر مقالات ما در این سایت سر بزنید.

همچنین اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آمریکا یا کانادا را دارید، برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات مهاجرتی، کارشناسان ما در USPVS همواره در کنار شما هستند تا بهترین خدمات را به شما ارائه کنند.

بیشتر بخوانید: آزمون GRE چیست؟

منابع:

GO2TR

بورسی پلاس

Author avatar
USPVS

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما از کوکی ها برای ایجاد بهترین تجربه کاربری استفاده می کنیم.
×

ارتباط با پشتیبانی USPVS

×