اطلاعات تماس
ایمیل:
Info@uspvs.com
شماره تماس واتساپ:
+۹۸.۹۳۶.۶۰۶.۳۶۳۲
دفاتر ایران
تهران، خیابان میرداماد، روبروی اداره ثبت شرکتها،
پلاک ۳۴۴، واحد ۲
شماره تماس: +98.21.2227.1553

تبریز، خیابان شریعتی جنوبی، بارون آواک، جنب کوچه کلیسا، پلاک ۳۹
شماره تماس: +98.41.3555.2835
دفتر آمریکا
2372 Morse Ave, Irvine,
CA 92614

شماره تماس: +1.949.385.2703

از صفر تا صد آزمون UMAT

همواره کسانی که به دنبال تحصیل علم و دانش هستند، به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا فکر می‌کنند و سعی دارند تا با مهاجرت تحصیلی آینده تحصیلی و شغلی بسیار خوبی برای خود بسازند. البته برای ورود به دانشگاه‌های معتبر دنیا، لازم است که متقاضی در آزمون‌های ورودی شرکت کرده و مجوز ورود به دانشگاه را دریافت کند.

یکی از آزمون‌های ورود به دانشگاه‌های استرالیا و چند کشور دیگر جهان، آزمون UMAT است. برای اینکه بیشتر با این آزمون، کاربرد و شرایط برگزاری آن آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که این مقاله را حتما بخوانید.

آزمون UMAT چیست؟

آزمون UMAT (The Undergraduate Medicine and Health Sciences Admission Test) که به‌صورت مخفف یومت نامیده می‌شود، یک آزمون ورودی برای پذیرش در رشته‌های علوم پزشکی در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های استرالیا است. این آزمون علاوه بر استرالیا در چند کشور دیگر جهان مانند انگلیس و نیوزلند نیز برگزار می‌شود.

برگزارکننده آزمون UMAT، شورای تحقیقات آموزشی استرالیا ACER(Australian Council for Education Research) است و تمامی متقاضیانی که قصد دارند در رشته پزشکی، دندانپزشکی و سایر رشته‌های مربوط با حوزه بهداشت و سلامت تحصیل کنند، باید در این آزمون شرکت کرده و حداقل نمره تعیین شده را کسب کنند.

آزمون UMAT یک آزمون کاغذی است و به زبان انگلیسی طراحی شده است. اعتبار این آزمون یک سال خواهد بود و شرط سنی خاصی ندارد؛ اما بهتر است که داوطلب در سال آخر دبیرستان در این آزمون شرکت کند تا به محض اتمام دوره متوسطه و قبولی در این آزمون، وارد دانشگاه موردنظر شود.

آزمون UMAT
آزمون های ورودی به دانشگاه های استرالیا

ساختار آزمون UMAT به چه صورت است؟

آزمون UMAT یک آزمون سخت و پر چالش است. این آزمون یک آزمون 3 ساعته است و دارای 134 سوال بوده که در 3 بخش قرار دارند. این 3 بخش عبارت‌اند از:

1- Logical Reasoning and Problem Solving

این بخش دارای 48 سوال است که بخش منطق کمی و حل مسئله است. داوطلبان 75 دقیقه فرصت دارند تا به سوالات این بخش پاسخ دهند.

2- Understanding People

این بخش دارای 44 سوال بوده و مربوط به درک افراد است. مدت زمان پاسخ‌گویی به سوالات این بخش 60 دقیقه است.

3- Non-verbal Reasoning

این بخش منطق غیرکلامی است که دارای 42 سوال است و داوطلبان باید در مدت 45 دقیقه به سوالات این بخش پاسخ دهند.

سوالات این آزمون معمولا 4 یا 5 گزینه‌ای هستند و 180 دقیقه برای پاسخ به سوالات و 10 دقیقه برای مطالعه شرایط و قوانین در نظر گرفته شده است. سوالات به‌صورت نوشتاری، جدول، نمودار، تصویر و… هستند.

آزمون UMAT
آزمون های ورودی

زمان و محل برگزاری آزمون UMAT

آزمون UMAT در هر سال تنها یک‌بار و معمولا در ماه جولای برگزار می‌شود و اگر متقاضی نتواند نمره لازم را در این آزمون کسب کند، باید یکسال منتظر بماند تا دوباره در آزمون UMAT شرکت کند.

این آزمون در 12 نقطه از دنیا و در 27 مرکز برگزار می‌شود و از مهم‌ترین کشورهای برگزارکننده آزمون یومت، می‌توان به آمریکا، انگلیس، سنگاپور، نیوزیلند و استرالیا اشاره کرد. داوطلبانی که قصد دارند در این آزمون شرکت کنند، باید برای ثبت‌نام به سایت www.umat.acer.edu.au مراجعه کنند.

 زمان ثبت‌نام از ماه دسامبر هر سال شروع می‌شود و داوطلبان تقریبا 7 ماه فرصت دارند تا در آزمون شرکت کنند. کارت ورود به جلسه نیز دو هفته قبل از آزمون بر روی سایت منتشر خواهد شد.

از آنجایی‌که این آزمون تنها یک‌سال و تنها در برخی از کشورهای دنیا برگزار می‌شود، داوطلبان باید به‌موقع برای شرکت در این آزمون اقدام کنند و در زمان برگزاری آزمون در نزدیک‌ترین کشوری که حوزه برگزاری آزمون است، حضور داشته باشند.

ثبت‌نام در این آزمون هزینه خواهد داشت و براساس محل آزمون نیز این هزینه متفاوت است؛ بنابراین داوطلبان شرکت در آزمون umat باید مطالب درج شده در سایت ACER را به‌دقت مطالعه کنند.

زمان اعلام نتایج نیز معمولا در سپتامبر هر سال از طریق سایت ACER خواهد بود. داوطلبانی که به نمره خود اعتراض داشته باشند، می‌توانند تا 12 اکتبر به‌صورت آنلاین اعتراض خود را در وب‌سایت ACER ثبت کنند.

آزمون UMAT
منابع آزمون

شرایط آزمون UMAT

هر آزمونی قوانین و شرایط مخصوص خود را دارد و UMAT نیز مانند هر آزمون دیگری شرایط خاص خود را دارد و داوطلبان باید این قوانین را رعایت کنند. این قوانین و تغییرات آن هر ساله در وب‌سایت موسسه ACER و در قسمت Regulations به داوطلبان اطلاع داده می‌شود.

از دیگر قوانین شرکت در این آزمون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

·        داوطلب باید در هنگام حضور در آزمون، کارت ورود به جلسه و پاسپورت به همراه داشته باشد. (پاسپورت باید 6 ماه اعتبار داشته باشد.)

·        داوطلب حق بردن هیچ چیزی را از جلسه آزمون به بیرون ندارد.

·        در جلسه امتحان یومت، به همراه داشتن هرگونه وسیله الکترونیکی مانند موبایل، ممنوع است.

·        صحبت کردن با دیگران، تقلب رساندن و تقلب کردن در این آزمون باعث محرومیت داوطلب خواهد شد.

·        داوطلبان در صورت هرگونه سوالی فقط می‌توانند با مسئولین برگزاری آزمون هماهنگ باشند.

·        برای شرکت در آزمون باید حداقل 15 دقیقه قبل از برگزاری آزمون، داوطلب در محل برگزاری آزمون حضور داشته باشد.

نمره قبولی در آزمون UMAT

برای آزمون UMAT نمره‌ای به‌عنوان نمره قبولی یا مردودی تعیین نشده است و این دانشگاه‌ها هستند که نمره قبولی را تعیین می‌کنند. هر دانشگاه برای پذیرش دانشجو یک حداقل نمره را در نظر می‌گیرد و دانشجویان باید با مراجعه به سایت دانشگاه موردنظر خود، از حدنصاب نمره قبولی در آزمون UMAT مطلع شوند.

در حالت کلی سقف نمره این آزمون، 300 است؛ اما آزمون سختی است و معمولا کسی تمامی 300 نمره را نمی‌گیرد. معمولا بیشتر دانشگاه‌ها، نمرات بالای 200 را می‌پذیرند و در صورتی که متقاضی بتواند نمره بالای 200 کسب کند، می‌تواند وارد دانشگاه موردنظر شود.

برای ورود به کدام دانشگاه‌ها، آزمون UMAT لازم است؟

همان‌طور که قبلا نیز به آن اشاره شد، برای ورود به دانشگاه‌های استرالیا، انگلیس و نیوزیلند، آنهم در رشته‌های پزشکی و مرتبط با حوزه سلامت و در مقطع کارشناسی، این آزمون بسیار اهمیت دارد.

به‌طورکلی دانشجویان برای ورود به این دانشگاه‌ها لازم است که در آزمون UMAT شرکت کرده و حدنصاب نمره را کسب کنند.

دانشگاه‌هایی که برای ورود به آنها باید در آزمون UMAT شرکت کنید.
نام دانشگاه کشور رشته تحصیلی
آدلاید استرالیا پزشکی، جراحی دندان، بهداشت دندان
چارلز داروین استرالیا علوم بالینی
چارلز استوارت استرالیا علوم دندانی
کورتین استرالیا پزشکی
فیلندرز استرالیا علوم بالینی، پزشکی
لاتروب استرالیا دندانپزشکی، علوم بهداشت دهان
موناش استرالیا پزشکی
نیوکاسل انگلیس برنامه پزشکی
ولز جنوبی استرالیا پزشکی
کوئینزلند استرالیا پزشکی، دندانپزشکی
تاسمانیا استرالیا پزشکی
استرالیای غربی استرالیا پزشکی پیوسته، دندانپزشکی پیوسته
سیدنی غربی استرالیا پزشکی
اوکلند نیوزیلند پزشکی
اوتاگو نیوزیلند پزشکی، جراحی دندان
آزمون UMAT
آزمون

هزینه شرکت در آزمون UMAT

ثبت‌نام در آزمون UMAT هزینه دارد و در صورتی که داوطلب در بازه زمانی تعیین شده اقدام به ثبت‌نام نکند، باید مبلغی را اضافه پرداخت کند. یعنی اگر هزینه ثبت‌نام در بازه زمانی تعیین شده، 250 دلار استرالیا باشد، داوطلبانی که بعد از پایان وقت ثبت‌نام (تا دو هفته بعد از بازه زمانی تعیین شده) اقدام به ثبت‌نام کنند، باید 65 دلار دیگر نیز پرداخت کنند.

بهترین منابع برای شرکت در آزمون UMAT

داوطلبان شرکت در آزمون UMAT می‌توانند در دوره‌ها و کلاس‌های موسسه KAPLAN شرکت کنند و از خدمات این موسسات بهره ببرند. این موسسه با برگزاری کلاس‌های آنلاین، کلاس‌های خصوصی، نمونه سوالات مختلف، تدریس مجازی، آزمون‌های شبیه‌سازی شده، رفع اشکال، تکنیک‌های تست‌زنی و… داوطلبان را برای آزمون آماده می‌کند.

هزینه ثبت‌نام در دوره‌های مختلف این موسسه با توجه به نوع کلاس تعیین می‌شود. البته در کنار این دوره‌ها، سایت ACER نیز منابعی را برای شرکت در این آزمون معرفی می‌کند که داوطلبان می‌توانند با استفاده از این منابع برای شرکت در آزمون آماده شوند.

جمع‌بندی

مهاجرت تحصیلی یکی از مواردی است که در آینده تحصیلی و شغلی فرد تاثیرات بسیار زیادی می‌گذارد؛ اما دریافت پذیرش از دانشگاه‌های مختلف، شرایط خاصی دارد. در برخی از دانشگاه‌ها، لازم است که داوطلب در یک آزمون ورودی شرکت کند.

برای ورود به دانشگاه‌های استرالیا در مقطع کارشناسی رشته‌های پزشکی، لازم است که متقاضی در آزمونی به نام آزمون UMAT شرکت کند. این آزمون نه تنها در استرالیا که در انگلیس و نیوزیلند نیز اعتبار داشته و مجوزی برای ورود دانشجو به این دانشگاه‌ها است.

ما در این مقاله سعی کردیم نکات مهم درباره زمان و شرایط برگزاری آزمون UMAT را توضیح دهیم. درصورتی که شما نیز متقاضی تحصیل در رشته‌های پزشکی دانشگاه‌های استرالیا هستید، برای دریافت مشاوره و خدمات مهاجرت می‌توانید با ما در USPVS در تماس باشید.

کارشناسان ما بهترین مشاوره و خدمات را به شما ارائه خواهند داد.

منابع:

GO2TR

ILIADINT

 

Author avatar
USPVS

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما از کوکی ها برای ایجاد بهترین تجربه کاربری استفاده می کنیم.
×

ارتباط با پشتیبانی USPVS

×